Bez Podolskiego też się da. Górnik zwycięski w grudniu

Górnik Zabrze w grudniu rozegrał dwa sparingi i oba wygrał. Na koniec tegorocznych testów udało się zrewanżować Miedzi Legnica za dotkliwą porażkę w lidze.

Fot. Górnik Zabrze/Bartek Perek
Gornik zabrze miedz sparing

Przed Górnikiem Zabrze dużo pracy, aby wiosna była znacznie lepsza niż jesień. Trener Bartosch Gaul wykorzystuje więc fakt, że w tym roku PKO Ekstraklasa szybko zapadła w zimowy sen i z zespołem szlifuje formę na rundę rewanżową. Na razie efekty wyglądają obiecująco.

Zabrzanie w grudniu rozegrali dwa mecze sparingowe i w obu na boisku nie zobaczyliśmy już Lukasa Podolskiego. Piłkarze Górnika jednak pokazali, że nawet bez byłego mistrza świata są w stanie wygrywać. Jako pierwsze przekonało się o tym Podbeskidzie Bielsko-Biała, które 2 grudnia przegrało 0:1.

Zwycięskiego gola strzelił wówczas Manel Martinez. Hiszpański napastnik ostatnio grał w uzbeckim Surxon Termiz i przyjechał na testy. Wygląda na to, że nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego, bo w następnym meczu testowym już go nie było.

W miniony weekend Górnik Zabrze zmierzył się z Miedzią Legnicą, czyli rywalem z PKO Ekstraklasy. Co ciekawe, w listopadzie drużyna Gaula przegrała z tym zespołem aż 0:3 i to przed własną publicznością. Była zatem okazja, aby się zrewanżować.

Sparing podzielono na cztery kwarty po trzydzieści minut. Górnik zagrał na dwie jedenastki i każda z nich była na boisku przez godzinę. Po pierwszych 60 minutach było 1:1, a gola strzelił Szymon Włodarczyk. Drugi skład wypadł lepiej, bo nie stracił gola, a strzelił dwa. Bramki zdobyli Robert Dadok oraz Mateusz Cholewiak.

czytaj więcej:

Matysek adam gornik zabrze

Duże zmiany w Górniku. Nowy prezes, dyrektor i piłkarze

Lukas podolski gol pogon

Lukas Podolski przypomniał o sobie Niemcom

Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań

Górnik zasłużenie przegrał na "polu ryżowym" w Poznaniu

Nemanja Cović może trafić do Górnika Zabrze

To on zastąpi Jimeneza w Górniku? Grał w kadrze Serbii

Gornik

Górnik bezlitosny dla rywali. Idealny początek roku

271518794 4815347385192818 340974669437563736 n

Dzień testów w Zabrzu. Górnik rozpoczął przygotowania

Jimenez

Górnik Zabrze już zimą może stracić gwiazdę