Awaria w Elektrociepłowni Fortum. Trwa naprawa. „Przewidujemy, że rozpalanie kotła rozpocznie się w czwartek, 19 stycznia, wieczorem”

W zabrzańskiej elektrociepłowni doszło do awarii. Problemy z kotłem sprawiły, że zarówno w Zabrzu jak i Bytomiu doszło do zakłóceń w dostawie ciepła. Kaloryfery są wyraźnie chłodniejsze. – Kontynuujemy prace związane z naprawą kotła – informuje Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum.

Pixabay
Kaloryfer

Elektrociepłownia Fortum obsługuje głównie centrum Zabrza, a także dzielnicę Zaborze. To właśnie tam występują problemy w dostawie ciepła. W zakładzie trwają prace naprawcze. – Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych i analizie części ciśnieniowej kotła konieczne okazało się zwiększenie zakresu prac – podkreśla Jacek Ławrecki. – Obecnie serwisanci naprawiają i wymieniają elementy ciśnieniowe kotła – dodaje.

Prace w elektrociepłowni prowadzone są od środy. Trwały przez całą noc i są prowadzone także w czwartek, 19 stycznia. – Przewidujemy, że rozpalanie kotła rozpocznie się w czwartek, 19 stycznia, wieczorem, a w nocy z czwartku na piątek rozpocznie się przywracanie prawidłowych parametrów ciepła – informuje rzecznik Fortum.

Dodajmy, że pomimo awarii, ciepło jest dostarczane do mieszkań choć w mniejszej ilości. Kaloryfery są jednak wyraźnie chłodniejsze.

Budowa centrum przesiadkowego na Goethego

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Prace powinny zakończyć się wiosną. Na jakim etapie jest inwestycja?

Autor: Redakcja

18/01/2023

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023

czytaj więcej:

Elektrociepłownia Zabrze

Fortum przekazało miastu ponad 100-letni obiekt

Zimny kaloryfer jpg

Zimne kaloryfery w Zabrzu. Trwa usuwanie awarii

WIT2

Robi wrażenie! Zobacz wnętrze Domu...

Festiwal Bachowski

Dzisiaj rozpoczyna się Festiwal Bachowski....

Kolejny sukces Akademickiego Zespołu Muzycznego...

Grzegorz krawczyk

Najlepszy projekt edukacyjny 2014? "Chłopiec z...

Autobus

Zmiany w rozkładzie autobusów. Nowe przystanki