Awaria w Elektrociepłowni Fortum. Trwa naprawa. „Przewidujemy, że rozpalanie kotła rozpocznie się w czwartek, 19 stycznia, wieczorem”

W zabrzańskiej elektrociepłowni doszło do awarii. Problemy z kotłem sprawiły, że zarówno w Zabrzu jak i Bytomiu doszło do zakłóceń w dostawie ciepła. Kaloryfery są wyraźnie chłodniejsze. – Kontynuujemy prace związane z naprawą kotła – informuje Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum.

Pixabay
Kaloryfer

Elektrociepłownia Fortum obsługuje głównie centrum Zabrza, a także dzielnicę Zaborze. To właśnie tam występują problemy w dostawie ciepła. W zakładzie trwają prace naprawcze. – Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych i analizie części ciśnieniowej kotła konieczne okazało się zwiększenie zakresu prac – podkreśla Jacek Ławrecki. – Obecnie serwisanci naprawiają i wymieniają elementy ciśnieniowe kotła – dodaje.

Prace w elektrociepłowni prowadzone są od środy. Trwały przez całą noc i są prowadzone także w czwartek, 19 stycznia. – Przewidujemy, że rozpalanie kotła rozpocznie się w czwartek, 19 stycznia, wieczorem, a w nocy z czwartku na piątek rozpocznie się przywracanie prawidłowych parametrów ciepła – informuje rzecznik Fortum.

Dodajmy, że pomimo awarii, ciepło jest dostarczane do mieszkań choć w mniejszej ilości. Kaloryfery są jednak wyraźnie chłodniejsze.

Budowa centrum przesiadkowego na Goethego

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Prace powinny zakończyć się wiosną. Na jakim etapie jest inwestycja?

Autor: Redakcja

18/01/2023

Zabrze, ulica Wolności, styczeń 2023

Może Cię zainteresować:

Torowisko na ulicy Wolności zostanie przebudowane. W siedem miesięcy. Podpisano umowę z wykonawcą

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/01/2023