Aquarius Kopernik zostanie otwarty w sobotę, 11 lutego. Prace remontowe trwały niemal miesiąc dłużej niż planowano

W sobotę, 11 lutego, zostanie otwarty Aquarius Kopernik. Obiekt znajdujący się przy alei Wojciecha Korfantego 18 przeszedł remont.

Fot. Facebook/ Miasto Zabrze
Aquarius Kopernik w Zabrzu

Przerwa w działaniu obiektu rozpoczęła się 19 grudnia 2022, zaś powodem był montaż nowej centrali wentylacyjnej. Prace miały się planowo zakończyć 15 stycznia 2023 r., ale ostatecznie Aquarius Kopernik zostanie otwarty niemal miesiąc później. Prace objęły nie tylko wymianę centrali wentylacyjnej, ale i wymianę wszystkich wkładów filtracyjnych w nieckach basenowych. Przeprowadzono ponadto prace modernizacyjno-remontowe wewnątrz hali basenowej, likwidując pęknięcia na ścianach, odświeżono pomieszczenia saun, zamontowano nowe urządzenia, przeprowadzono ponadto prace modernizacyjno-remontowe w sanitariach, a także na podbaseniu w części technologicznej obiektu. Prace objęły także łazienki (wypełnienie fug, odkamienianie pryszniców i baterii, silikonowanie przestrzeni pomiędzy płytkami), uszczelniono wanny jacuzzi (wymiana zużytych dysz, silikonowanie wanien), zmodernizowano dno w brodziku, naprawiono również zjeżdżalnię dla dzieci.

To tylko niektóre z wielu działań, jakie przeprowadzone zostały w czasie postoju. Czas wyłączenia obiektu z użytkowania wykorzystany został w pełni, dzięki czemu przerwa technologiczna w okresie letnim będzie skrócona do niezbędnego minimum (uwzględniając termin planowanego wyłączenia ciepła przez ZPEC) – informuje zabrzański magistrat.

Strefa basenów w Aquarius Kopernik będzie otwarta przez cały tydzień; od wtorku do soboty w godzinach 6-22, w niedziele od 10 do 22, a w poniedziałki od 6 do 21. Strefa SPA – od wtorku do piątku w godzinach 17-21:30, a w soboty i niedziele od 12 do 21.30. Ceny biletów normalnych w strefie basenów zaczynają się od 11 złotych za godzinę, a ulgowych od 8 zł. W strefie SPA – od 28 zł za godzinę.

Nowa świetlica w ŚCCS

Może Cię zainteresować:

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest nowa świetlica dla pacjentów, jest też nowa Rada Społeczna

Autor: Redakcja

09/02/2023

Ulica Wolności w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Za kilka dni rozpocznie się remont torowiska na ulicy Wolności. Wyznaczono już objazdy. Uwaga na utrudnienia

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/02/2023