Alpiniści w stroju superbohaterów odwiedzili Szpital Kliniczny nr 1. Akcja odbyła się w ramach finału WOŚP [ZDJĘCIA]

Do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Stanisława Szyszko zawitali alpiniści w stroju superbohaterów. Wykwalifikowana ekipa nie tylko umyła okna placówki, ale także umiliła pobyt małych pacjentów swoją obecnością. Akcja odbyła się w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sobotę, 28 stycznia w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ulicy 3-go Maja 13/15 pojawili się alpiniści przemysłowi w strojach superbohaterów. Wykwalifikowana ekipa przebrana za postacie z bajek umyła okna szpitala, ale także odwiedziła małych pacjentów placówki, którym pomalowała twarze oraz zapozowała do zdjęć.

W ramach akcji „Alpiniści Dla WOŚP" na terenie szpitala pojawili się wolontariusze, którzy zbierali datki w ramach 31. finału Orkiestry, której hasło przewodnie w 2023 roku to "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Kwestę można było wpłacić także do elektronicznej skarbonki.

- Do akcji ponownie przyłączyła się Ochotnicza Straż Pożarna, a patronat honorowy nad akcją objął: Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP- Pan Waldemar Pawlak - informują organizatorzy wydarzenia.

Ponad 50 szpitali w całym kraju

Wydarzenie „Alpiniści Dla WOŚP" zostało zorganizowane już po raz trzeci. Podczas poprzednich edycji „technicy dostępu linowego" odwiedzili ponad 50 szpitali w całym kraju, myjąc okna i malując uśmiech na setkach twarzy małych i większych pacjentów.

Stowarzyszenie Lepsze Zabrze Karetka dla Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Stowarzyszenie Lepsze Zabrze kupiło karetkę dla szpitala w Ukrainie

Autor: Maciej Poloczek

16/01/2023