Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Trafiła do Śląskiego Centrum Chorób Serca

Kilka dni temu Dawid Kubacki przerwał zawody w ramach turnieju Raw Air. Jak wyjaśnił, jego żona Marta z powodów kardiologicznych trafiła do szpitala. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz podczas konferencji prasowej poinformował, że żona skoczka obecnie przebywa w Śląskim Centrum Chorób Serca i jest w rękach najlepszych specjalistów.

FB Marta Kubacka
Marta Kubacka

W niedzielę, 19 marca Dawid Kubacki nie wziął udziału w finale norwerskiego turnieju Raw Air w Skokach Narciarskich. Polskie Związek narciarski poinformował wówczas, że wycofanie się z zawodów brązowego medalisty olimpijskiego spowodowane było przyczynami osobistymi. Natomiast w poniedziałek, 20 marca wyjaśnił powód swojej nieobecności.

- Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie, jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła - napisał w mediach społecznościowych.

Marta Kubacka trafiła do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Do sytuacji w rozmowie z "Faktem" 21 marca ustosunkował się prezes Polskiego Związku Narciarstwa - Adam Małysz. - Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to aż mi się nogi ugięły. Jest to bardzo trudna sytuacja. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło. Żeby Marta wróciła do zdrowia, a Dawid do skoków - podkreślił.

W trakcie rozmowy, były skoczek wyjawił, że Marta Kubacka trafiła w ręce najlepszych specjalistów w dziedzinie kardiologii.

- Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi - wyjaśnił w rozmowie z "Faktem".

Prezes PZN zapewnił, że fachowa pomoc udzielona została nie tylko 32-letniej Marcie Kubackiej, ale także Dawidowi - zarówno na płaszczyźnie instytucjonalnej, jak i osobistej. Małysz złożył także wyrazy współczucia rodzinie Marty i samemu Dawidowi.

Dawid Kubacki jest ojcem dwóch córeczek

Marta i Dawid Kubaccy pobrali się w 2019 roku. Pierwsza córeczka pary - Zuzanna przyszła na świat 29 grudnia 2020 roku, natomiast druga - Maja, 6 stycznia 2023 roku. Doniesieniami o narodzinach swojej drugiej córki Kubacki podzielił się podczas ostatnich zawodów Turnieju Czterech Skoczni, podczas których stanął na podium.

Dawid Kubacki stanął na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/2023. Uplasował się na drugim miejscu, tuż za Halvorem Egnerem Granerudem.

Śląskie Centrum Chorób Serca

Może Cię zainteresować:

Wielki sukces lekarzy Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Transplantacja obu płuc u chorego z zespołem Mounier-Kuhna była dopiero drugą taką na świecie

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/03/2023

Przeszczep serca z zagranicy

Może Cię zainteresować:

Pierwszy taki przeszczep wykonany w Polsce. Serce do transplantacji sprowadzono z zagranicy

Autor: Martyna Urban

03/03/2023