Zobacz Admiral Palast od środka. Najbliższa okazja już jutro!

W jutrzejszą sobotę Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na wyprawę w przestrzeni i czasie. Tematem głównym będzie zabrzańska perełka architektury.

Informacja Turystyczna Województwa Śląskiego
Admiral palast zabrze

Rajza do Admiral Palast

Stowarzyszenie Wrazidlok powstało w Świerklańcu, by zaopiekować się pamiątkami po dawnym kompleksie pałacowo-parkowym. Szybko jednak zaczęło przygotowywać oprowadzania także w innych miastach i miejscowościach. Organizowane przez pasjonatów rajzy cieszą się dużą popularnością. Jedna z wyjątkowych wycieczek jest właśnie przed nami.

Jutro, 22 kwietnia, Wrazidloki zapraszają na zwiedzanie zabytkowego budynku Admiral Palast. Goście będą mogli zajrzeć do dawnych wnętrz, w których kiedyś tętniło życie towarzyskie. W roli przewodników wystąpią Józef Krzyk, dziennikarz i pisarz historyczny oraz prezes Stowarzyszenia Wrazidlok dr Łukasz Zimnoch. Wydarzenie wspiera Urząd Miasta w Zabrzu.

- Admiral Palast to ikona śląskiej architektury, jeden z punktów na mapie Górnego Śląska, który zachwyca nowoczesnością bryły, zaskakuje detalem i zdumiewa przemyślnością konstrukcji - stwierdzają przedstawiciele stowarzyszenia.

Ważne informacje o wycieczce

Zwiedzanie odbędzie się 22 kwietnia. Zaplanowano trzy tury: o godzinie 10:00, 12:00 i 14:00. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Organizatorzy proszą o cegiełkę w wysokości 10 zł od osoby na rzecz rozwoju stowarzyszenia. Po wydarzeniu z dostępu do obiektu będą mogli skorzystać fotografowie, blogerzy i influencerzy.

- Środek budynku nie był od lat użytkowany, więc warto ubrać się odpowiednio oraz zaopatrzyć w solidne buty na grubej podeszwie - dodają przewodnicy.
Hotel Admiralspalast w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Budynek dawnego hotelu Admiralspalast zostanie zrewitalizowany. Miasto ogłosiło przetarg na remont ikony śląskiej architektury

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/03/2023