Zmiany przy Al. Korfantego w Zabrzu. Ma to usprawnić to komunikację w mieście

Wszyscy z utęsknieniem czekali na tę wiadomość. I wreszcie stało się. Tak długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja ziści się. Zanim jednak tak się stanie, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Jednak warto… Bo przedłużenie Alei Korfantego usprawni komunikację pomiędzy północną i południową częścią Zabrza. Ułatwi też dojazd do specjalnej strefy ekonomicznej. Wszystko w ramach prowadzonej w mieście rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej oraz tramwajowej.

Al korfantego zabrze

Do podpisania umowy doszło 14 kwietnia w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch, a także reprezentujący głównego wykonawcę: Krzysztof Szczepanik, dyrektor śląskiego oddziału Eurovia Polska SA. oraz Ireneusz Janik, dyrektor Sektora Mysłowice w firmie Eurovia Polska SA.

- W ramach wartego 43 mln zł zadania drogowego zostanie wybudowany ponad kilometrowy odcinek drogi, która będzie połączeniem pomiędzy istniejącą Aleją Korfantego oraz ulicami Tarnopolską i Brygadzistów. Oprócz drogi, która znacznie odciąży ruch w śródmieściu oraz usprawni komunikację ze specjalną strefą ekonomiczną, mieszkańcy będą mogli korzystać także z nowych chodników czy ścieżek rowerowych. Nie zabraknie także obniżających poziom hałasu ekranów akustycznych oraz nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia LED – informują władze miasta.

Ogrom prac będzie jednak wymagał ogromu wyrozumiałości od użytkowników dróg. Bo roboty będą przebiegały etapami, często kolidując z istniejącą już siecią w tak zurbanizowanym terenie. Wykonawcy mają jednak nadzieję, że sprawnie przejdą każdy ze wstępnych etapów, by potem na spokojnie móc przystąpić do robót w zakresie drogowym, budowy ronda i obiektów mostowych.

W efekcie przebudowy skrzyżowania Al. Korfantego z ulicą Heweliusza powstanie rondo turbinowe. - Pojawią się także dwa obiekty mostowe: nad jarem po kolei piaskowej oraz nad ciekiem wodnym. Wybudowane zostaną również skrzyżowania z ul. 11 Listopada oraz z ulicą Mickiewicza. Rozbudowane zostanie także skrzyżowanie przedłużenia Al. Korfantego z ulicami Tarnopolską oraz Brygadzistów – czytamy na stronie zabrzańskiego urzędu.

Całkowita wartość zadania to 43 mln zł. Na ten cel Zabrze pozyskało aż 30 mln zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu.

Lukas podolski gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Gdzie jest Górnik Zabrze z tamtych dni?

Autor: Robert Czykiel

05/04/2022