Zmiany przy Al. Korfantego w Zabrzu. Ma to usprawnić to komunikację w mieście

Wszyscy z utęsknieniem czekali na tę wiadomość. I wreszcie stało się. Tak długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja ziści się. Zanim jednak tak się stanie, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Jednak warto… Bo przedłużenie Alei Korfantego usprawni komunikację pomiędzy północną i południową częścią Zabrza. Ułatwi też dojazd do specjalnej strefy ekonomicznej. Wszystko w ramach prowadzonej w mieście rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej oraz tramwajowej.

Al korfantego zabrze

Do podpisania umowy doszło 14 kwietnia w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch, a także reprezentujący głównego wykonawcę: Krzysztof Szczepanik, dyrektor śląskiego oddziału Eurovia Polska SA. oraz Ireneusz Janik, dyrektor Sektora Mysłowice w firmie Eurovia Polska SA.

- W ramach wartego 43 mln zł zadania drogowego zostanie wybudowany ponad kilometrowy odcinek drogi, która będzie połączeniem pomiędzy istniejącą Aleją Korfantego oraz ulicami Tarnopolską i Brygadzistów. Oprócz drogi, która znacznie odciąży ruch w śródmieściu oraz usprawni komunikację ze specjalną strefą ekonomiczną, mieszkańcy będą mogli korzystać także z nowych chodników czy ścieżek rowerowych. Nie zabraknie także obniżających poziom hałasu ekranów akustycznych oraz nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia LED – informują władze miasta.

Ogrom prac będzie jednak wymagał ogromu wyrozumiałości od użytkowników dróg. Bo roboty będą przebiegały etapami, często kolidując z istniejącą już siecią w tak zurbanizowanym terenie. Wykonawcy mają jednak nadzieję, że sprawnie przejdą każdy ze wstępnych etapów, by potem na spokojnie móc przystąpić do robót w zakresie drogowym, budowy ronda i obiektów mostowych.

W efekcie przebudowy skrzyżowania Al. Korfantego z ulicą Heweliusza powstanie rondo turbinowe. - Pojawią się także dwa obiekty mostowe: nad jarem po kolei piaskowej oraz nad ciekiem wodnym. Wybudowane zostaną również skrzyżowania z ul. 11 Listopada oraz z ulicą Mickiewicza. Rozbudowane zostanie także skrzyżowanie przedłużenia Al. Korfantego z ulicami Tarnopolską oraz Brygadzistów – czytamy na stronie zabrzańskiego urzędu.

Całkowita wartość zadania to 43 mln zł. Na ten cel Zabrze pozyskało aż 30 mln zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu.

Lukas podolski gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Gdzie jest Górnik Zabrze z tamtych dni?

Autor: Robert Czykiel

05/04/2022

czytaj więcej:

Cmentarz żydowski w Zabrzu

W piątek, 3 czerwca będzie można zwiedzić cmentarz żydowski

Gornik

Górnik bezlitosny dla rywali. Idealny początek roku

Urania ladin

Janusz Slatinschek, były zawodnik Górnika Zabrze, nie żyje

Rower elektryczny fot pixabay

Rowery elektryczne dla urzędników i służb...

703d93d3c8ad167db7f1b3ce62ba6095

Już 250 fałszywych świadectw. Przesłuchano 500...

95dd07ceb3b7aa2011e4fe8de42ee012

Podpiszą umowę na budowę DTŚ

A199a6337ec746064a3cf56a9850e475

"Nowa" droga z Gliwic do Zabrza już otwarta!