Zderzenie motocyklu i osobówki na skrzyżowaniu Bytomskiej i Trębackiej. Motocyklista trafił do szpitala

Na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej i Trębackiej doszło do zderzenia volkswagena polo z motocyklem. Mężczyzna kierujący osobówką nie zauważył motocyklistki i doprowadził do zderzenia. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Uwaga wypadek

Do zderzenia doszło w czwartek, 7 kwietnia około godziny 12:30. 26-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Volkswagen Polo wjeżdżając na skrzyżowanie nie zauważył jadącego ulicą Bytomską 38-letniego motocyklisty

Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jemu życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia i obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Apel policjantów do kierowców jednośladów

- Apelujemy do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych - podkreślają śląscy funkcjonariusze. - Są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Policjanci wyjaśniają, że motocykliści przez kilka najbliższych miesięcy będą aktywnymi uczestnikami ruchu drogowego. Wobec czego należy pamiętać, aby z korzystnej pogody i wolnego czasu korzystać w sposób bezpieczny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

- Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób - dodają funkcjonariusze.