Zarzut usiłowania zabójstwa po sprzeczce na Placu Teatralnym

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 40-letni mężczyzna, który w ubiegłą niedzielę (13 listopada) na Placu Teatralnym w Zabrzu poważnie ranił nożem 22 - latka. Napastnik w przeszłości był notowany za udział w bójce oraz posiadanie narkotyków.

slaska.policja.gov.pl
Zatrzymany napastnik z Placu Teatralnego

Do zdarzenia doszło około 1 w nocy na Placu Teatralnym. Podczas sprzeczki starszy z mężczyzn sięgnął po nóż i ugodził 22-latka w szyję. Ten miał sporo szczęścia, bo pomimo poważnych obrażeń po dwóch dniach opuścił szpital. Napastnik został szybko namierzony, gdyż w trakcie szarpaniny, która się wywiązała, zgubił swój telefon komórkowy. Po zatrzymaniu tłumaczył, że zaatakował 22-latka, ponieważ ten... miał go zaczepić. Przy okazji okazało się, że zatrzymany mężczyzna w przeszłości był notowany za udział w bójce oraz posiadanie narkotyków.

Prokurator przedstawił 40-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, co zagrożone jest karą nie krótszą niż 8 lat więzienia, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia. Na razie, decyzją sądu, wobec podejrzanego zastosowano trzy miesiące aresztu tymczasowego.

Wizja lokalna w Gruszewni

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała podejrzanego o podwójne zabójstwo w Gruszewni pod Kłobuckiem

Autor: Michał Wroński

30/09/2022

Studzienka jasienica

Może Cię zainteresować:

Policjantka uratowała życie 3-latkowi, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Zeszła na dół po linie

Autor: Arkadiusz Nauka

03/11/2022