Zamiast Barbórki - infolinia dla górników. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu zaprasza do kontaktu

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele planów, które mieliśmy już od dawna, trzeba będzie przełożyć. Dotyczy to także ważnego dla braci górniczej święta. Któż by przypuszczał, że 4 grudnia nie odbędą się tradycyjne obchody Barbórki.

Barbórkazus

Mimo, że w wielu miejscach „typowa Barbórka” nie odbędzie się, dziś, dla górników, Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię. Przedstawiciele branży górniczej mogą zasięgnąć tam informacji dotyczących ich przyszłości. Podczas dyżuru eksperci udzielą porad w zakresie zasad przyznawania świadczeń górniczych, ich wysokości oraz wymaganych dokumentów, które należy dołączyć do wniosku o emeryturę. Ci, którzy już ją pobierają, mogą zadać pytania dotyczące przeliczenia świadczenia, kiedy to będzie możliwe i na jakiej podstawie.

- To doskonały moment, by jeszcze przed przejściem na emeryturę, zadbać o sprawy, które w przyszłości zadecydują nie tylko o prawie do emerytury, ale też jej wysokości. To także dobry czas, by podpytać eksperta o to w jaki sposób można zwiększyć swoją emeryturę na przykład poprzez jej przeliczenie – zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu zaprasza do kontaktu pod numerem 32 393 21 54 oraz 32 393 21 14.

czytaj więcej:

Al korfantego zabrze

Zmiany przy Al. Korfantego w Zabrzu. To usprawni komunikację

Tytan Społeczny Zabrza

Tytani Społeczni Zabrza - zgłaszanie propozycji do dziś!

Pług

Akcja zimowa w Zabrzu - przydatne telefony

Pożary traw

Przez ludzką głupotę w pożarach traw giną...

Toyota 0020 Edit

Wybierasz niezależne warsztaty? Dowiedz się,...

6298409edce707e5033953f324dc58ef

Nowe centra przesiadkowe w Gliwicach, Bytomiu i...

0ced72e67e0596cbd3d8867008c7aeee

Porozumienie w Kompanii Węglowej. Nie będzie...