Zabrze wspiera swoje miasto partnerskie w Ukrainie. Transport darów dotrze dziś do miasta Równe

Zabrze wspiera swoje miasto partnerskie w Ukrainie. 9 kwietnia z włoskiego miasta partnerskiego Rovereto dotarły do Zabrza dary dla Ukrainy. W transporcie znalazły się m.in. żywność, odzież, leki, środki higieniczne i wózek inwalidzki. A już we wtorek, razem z zabrzańskimi darami oraz przygotowaną przez firmę Eskulap karetką, wszystkie ofiarowane rzeczy zostaną wysłane do ukraińskiego miasta partnerskiego Równe.

Zabrze transport darów do Ukrainy

Już od ponad miesiąca siedziba Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu jest punktem, do którego docierają dary rzeczowe przekazywane z myślą o obywatelach Ukrainy zarówno przez osoby indywidualne, jak i stowarzyszenia. Trafiają tu także transporty z pomocą z zagranicy, m.in. od naszych przyjaciół z miast partnerskich. Potrzeb jest jednak nadal dużo i pracownicy COP zapraszają nadal do współpracy zarówno wolontariuszy, jak i tych, którzy chcą wesprzeć Ukraińców w konkretny sposób.

Do siedziby COP przy ul. Brodzińskiego 4 można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (mleko, kaszę, konserwy, ryż, makarony itp.), środki higieniczne, proszki, bieliznę czy pościel. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe!

Punkt czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 9.00 do godz. 18.00. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

czytaj więcej:

Lukas Podolski był najlepszym zawodnikiem w meczu Górnik Zabrze - Cracovia

Podolski w formie, więc Górnik wygrywa. Cracovia rozbita

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali dwa ostatnie mecze

Przerwa źle wpłynęła na szczypiornistów Górnika Zabrze

Odcinkowy

Nowe odcinkowe pomiary prędkości. Gdzie u nas?

Worker 5736096 1920 1

Najnowsze dane GUS: Zabrze z bezrobociem...

Centrum rozwoju rodziny zabrze

Otwarto Centrum Rozwoju Rodziny. Jakie ma zadania?

Mamtalent

Casting do Mam Talent w Zabrzu. 15 kwietnia od...

Bruno 2

Zaginął w Indiach. Pomóż odnaleźć 24-latka