Zabrze. Miała 3 promile i opiekowała się 4-miesięcznym synkiem

Trzy promile, 4-miesięczne niemowlę, a na koniec pobicie policjanta i urzędnika. To wszystko w wykonaniu jednej osoby. Osoby, której teraz grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja

Gdyby nie reakcja pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, nie wiadomo jak skończyłaby się ta historia. Na szczęście w porę udało się zapobiec tragedii.

- Policjanci z Zespołu Interwencyjnego zabrzańskiej komendy zostali wysłania do jednego z mieszkań przy ulicy Bytomskiej, gdzie pracownicy opieki społecznej ujawnili 20-letnią matkę, która będąc nietrzeźwą, zajmował się swoim 4-miesiecznym synkiem. W trakcie interwencji kobieta uderzyła parownika MOPR oraz jednego z interweniujących policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 3,34 promila alkoholu. Mężczyzna, w którego towarzystwie przebywała, również był nietrzeźwy – informują na swej stronie zabrzańscy policjanci.

Maluch natychmiast trafił pod opiekę rodziny, a 20-latce przedstawiono zarzut dotyczący narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi jej za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Akcja rower w Zabrzu

Na ulicach Zabrza trwa akcja „rower". O co chodzi?

112

Zabrzanin znęcał się nad byłą partnerką. Grozi mu 5 lat

Gornik zabrze turniej mlodziez

Wielka przygoda młodych piłkarzy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań

Górnik zasłużenie przegrał na "polu ryżowym" w Poznaniu

Nemanja Cović może trafić do Górnika Zabrze

To on zastąpi Jimeneza w Górniku? Grał w kadrze Serbii

E194bc2b752ce10f9bc3ab028b7c6fad

"Średnicówką" do Gliwic już za kilka miesięcy

774ce6b80ba4b8524484e608bb0e9318

Uwaga utrudnienia! Budowa ronda paraliżuje ruch