Zabrze. Miała 3 promile i opiekowała się 4-miesięcznym synkiem

Trzy promile, 4-miesięczne niemowlę, a na koniec pobicie policjanta i urzędnika. To wszystko w wykonaniu jednej osoby. Osoby, której teraz grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja

Gdyby nie reakcja pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, nie wiadomo jak skończyłaby się ta historia. Na szczęście w porę udało się zapobiec tragedii.

- Policjanci z Zespołu Interwencyjnego zabrzańskiej komendy zostali wysłania do jednego z mieszkań przy ulicy Bytomskiej, gdzie pracownicy opieki społecznej ujawnili 20-letnią matkę, która będąc nietrzeźwą, zajmował się swoim 4-miesiecznym synkiem. W trakcie interwencji kobieta uderzyła parownika MOPR oraz jednego z interweniujących policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 3,34 promila alkoholu. Mężczyzna, w którego towarzystwie przebywała, również był nietrzeźwy – informują na swej stronie zabrzańscy policjanci.

Maluch natychmiast trafił pod opiekę rodziny, a 20-latce przedstawiono zarzut dotyczący narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi jej za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Akcja rower w Zabrzu

Na ulicach Zabrza trwa akcja „rower". O co chodzi?

Nowy piłkarz Górnika Zabrze Dani Pacheco

Grał w Barcelonie i Liverpoolu. To nowy transfer Górnika

Piłsudskiego zabrze

Przebudowa ul. Piłsudskiego. Zmiany w...

Zabrze narkotyki

20-letni handlarz z Zaborza zatrzymany....

Ankieta Zabrze

Rozpoczęło się badanie spójności społecznej....

Ec6d7c55be779f1a762db0dddd79069d

Horvath: "Przegraliśmy na własne życzenie"

E78dcc23a66cc50cef1490ae228dfb47

Uwaga! Zamknięty pas na autostradzie A1