Zawracał w niedozwolonym miejscu. Pasażerka trafiła do szpitala

Pasażerka seata z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej [...]
Wypadek zabrze

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj na DK 88

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem chciał zawrócić w niedozwolonym miejscu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym seatem. Pasażerka seata z podejrzeniem urazu kręgosłupa została hospitalizowana. Na czas trwania policyjnych czynności droga była całkowicie zablokowana.
Do zdarzenia doszło około 8.30 na 25 km drogi krajowej 88. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letni kierujący volkswagenem, jadąc w stronę Gliwic, chciał zjechać w zjazd w ulicę Mikulczycką, który znajdował się po drugiej stronie czteropasmowej drogi. W tym celu w miejscu niedozwolonym, z prawego pasa zaczął wykonywać manewr zawracania i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym w tym samym kierunku lewym pasem seatem. Pasażerka seata z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, technik kryminalistyczny oraz strażacy. Na czas trwania policyjnych czynności droga była całkowicie zablokowana. Policjanci dla podróżujących wytyczyli objazdy. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał, że byli trzeźwi. Kierującemu volkswagenem policjanci zatrzymali prawo jazdy.
źródło: KMP

czytaj więcej:

Policja zabrze 1

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed...

Smierc zabrze

"Pieszy nagle wszedł na jezdnie". Śmiertelny...

Policja zabrze 1

Pijana ekspedientka obsługiwała klientów w sklepie

Pijana 38-latka śmiertelnie ugodziła nożem...

Zabrze

Wypił kilka butelek wódki i obudził się w...

Kradli prąd - dwa nielegalne podłączenia przy...

Narkotyki zabrze

43-letnia kobieta sprzedawała narkotyki...