Zabrze. Chciał dolać oleju do silnika. Pod maską samochodu znalazł pytona królewskiego

Mieszkaniec Zabrza przed wyruszeniem w drogę chciał dolać oleju do silnika. Pod maską samochodu znalazł pytona królewskiego. Wąż tak owinął się wokół silnika, że problem z jego wyciągnięciem miało czterech mężczyzn.

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek, 30 sierpnia, przed godz. 7.00 przy ul. Józefa Ciupki w Zabrzu, gdzie jeden z mieszkańców postanowił przed wyjazdem do pracy dolać oleju do silnika swojego samochodu. Kiedy podniósł maskę, zauważył pod nią węża. Jak się później okazało, najprawdopodobniej pytona królewskiego.

- Na miejsce zadysponowano zastęp ratowników, którzy potwierdzili treść zgłoszenia. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i oczekiwali na lekarza weterynarii. Nie było wiadomo, co to za wąż i czy aby nie stanowi zagrożenia - tłumaczy st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Trzech strażaków wraz z lekarzem weterynarii przy użyciu siły rąk i specjalistycznego sprzętu miało problem z wyciągnięciem węża, który owinął się wokół silnika. Ostatecznie jednak się udało, a zwierzę trafiło pod opiekę lekarza.

czytaj więcej:

Ochroniarz kradl gliwice 11

Strzeżcie się takiego stróża. Już lepszy jawny złodziej

Psp3

Zabrze po przejściu wichury. Strażacy wyjeżdżali 50 razy

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów

nielegalne_wyscigi_zabrze

Koniec nielegalnych wyścigów na ulicach Zabrza?

64 659710

Mężczyzna spotykał się z 13-latką w hotelu

Policja

Czerpali korzyści z prostytucji. Policja...

82e50555eca2765b456db499e2407269

WHO ostrzega! Skażone powietrze w Gliwicach