Zabrzańscy policjanci zatrzymali trzynaście poszukiwanych osób. I to zaledwie w ciągu doby!

Trzynaście poszukiwanych osób, w tym cztery poszukiwane listami gończymi, zatrzymali zabrzańscy policjanci w ciągu jednej doby! Zatrzymani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Fot. Policja Zabrze
Policjanci z Zabrza zatrzymali 13 poszukiwanych osób

Zabrzańscy policjanci podczas swoich codziennych obowiązków sprawdzają osoby, z którymi mają do czynienia, starają się ponadto zatrzymać osoby poszukiwane – ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy czy nakaz odbycia kary, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat – wyjaśniają zabrzańscy policjanci.

Tymczasem jeszcze przed weekendem policjanci z Zabrza osiągnęli rzadko spotykany wynik; zaledwie w ciągu doby zatrzymali aż trzynaście osób ukrywających się przed organami ścigania. Cztery osoby poszukiwane były listami gończymi.

Ochroniarz kradl gliwice 11

Może Cię zainteresować:

Ochroniarz z Zabrza okradał magazyn w Gliwicach, którego miał strzec. Nakradł sprzętu za 80 tys. zł

Autor: Michał Wroński

17/02/2023

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Może Cię zainteresować:

Kierowca autobusu staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego w Zabrzu. Był pod wpływem narkotyków? WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023