Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Nie skończyło się jednak tylko na mandacie i karnych punktach

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a do tego miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nic zatem dziwnego, że na wysokim mandacie i punktach karnych się nie skończyło. 46-latkowi, za złamanie sądowego nakazu, grozi teraz więzienie.

Policja Zabrze radiowóz jpg

W czwartek po południu patrol ruchu drogowego zatrzymał 46-letniego kierowcę, który na ulicy Charlesa de Gaulle’a wyprzedzał w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 1500 złotych i najwyższą możliwą liczbą punktów karnych (15). To jednak nie wszystko. Podczas kontroli okazało się bowiem, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić samochodu – zakaz nałożył na niego sąd. Za złamanie tego nakazu grozi mu teraz kara więzienia.

Przypominamy, że z dniem 17 września w życie weszły nowe przepisy w tym również w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszającymi przepisy ruchu drogowego. Największą ilość punktów karnych (15 pkt) otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia, za które grożą także najwyższe stawki, m.in. za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim – pierwszy raz zagrożony jest karą 1500 złotych a recydywa: 3000 złotych – podkreślają zabrzańscy policjanci.

CBŚP

Może Cię zainteresować:

Akcja CBŚP w Zabrzu-Mikulczycach. Funkcjonariusze zabezpieczają broń w jednym z mieszkań

Autor: Patryk Osadnik

06/12/2022

Zabrzańska policja

Może Cię zainteresować:

Obrażenia głowy 4-letniej pasażerki autobusu. Jak do tego doszło? Policja szuka świadków i prosi o pomoc

Autor: Redakcja

05/12/2022

Zabrze policja

Może Cię zainteresować:

51-letnia zabrzanka w internecie poznała „Księcia z Dubaju” i... historia nie skończyła się dobrze. Kobieta straciła sporo pieniędzy

Autor: Redakcja

26/11/2022