Akcja CBŚP w Zabrzu-Mikulczycach. Funkcjonariusze zabezpieczają broń w jednym z mieszkań

Funkcjonariusze CBŚP prowadzą akcję na terenie Zabrza-Mikulczyc. Potrzebne było wsparcie kontrterrorystów i negocjatorów. – Obecnie wykonywane są czynności w jego miejscu zamieszkania, m.in. zabezpieczane są różne jednostki broni – informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz.

CBŚP
CBŚP

We wtorek, 6 grudnia, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji pojawili się przy ul. Fryderyka Chopina w Zabrzu-Mikulczycach. Z relacji świadków dowiedzieliśmy się, że mieszkańców kamienicy na przeciwko Zespołu Szkół nr 10 ewakuowano, a mundurowi pojawili się na miejscu wozem opancerzonym w pełnym uzbrojeniu.

Jak przekazało biuro prasowe CBŚP, funkcjonariusze mieli zatrzymać mężczyznę, ale dowiedzieli się, że posiada on broń i może jej użyć, dlatego do działań przystąpili kontrterroryści i negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

– W wyniku podjętych rozmów mężczyzna wpuścił policjantów. Obecnie wykonywane są czynności w jego miejscu zamieszkania, m.in. zabezpieczane są różne jednostki broni. Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bardziej szczegółowych informacji – tłumaczy podinsp. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Sytuacja została opanowana.

czytaj więcej:

Bron gliwice

Kolekcjoner z Gliwic zgromadził w mieszkaniu...

Policja

Czerpali korzyści z prostytucji. Policja...

Marihuana gliwice

Plantacja marihuany w wieżowcu. Kryminalni...

Policja Gliwice1

Wkroczyli o 6 rano. Zatrzymali 5 poszukiwanych

8ea3a9955ab7af56f05a066d50f83ca0

Ponad 800 pijanych kierowców. "To problem...

Fbd810dbe9eba310a4db4eed080d5185

Zuchwały napad gliwiczan. Grozili pistoletem

8712e19a798c2cfe1711a106c044b3a3

Rozbój w sklepie. Uzbrojony przyszedł po chomiki!