W Tarnowskich Górach będą kręcone sceny do filmu Diabeł. Zagra w nim zabrzanka Aleksandra Popławska

W Tarnowskich Górach realizowane będą sceny do filmu "Diabeł". W obsadzie aktorskiej znalazło się dwóch tarnogórzan - Eryk Lubos, który zagra główną rolę, a także Piotr Trojan oraz pochodząca z Zabrza Aleksandra Popławska. Premierę filmu zobaczymy na ekranach kin jesienią 2023 roku.

FB Aleksandra Popławska
Aleksandra Popławska

Od czwartku, 2 lutego w Tarnowskich Górach rozpoczną się zdjęcia do filmu kryminalnego Diabeł. Sceny będą realizowane między innymi na ul. Św. Katarzyny, Rynku, w Parku Miejskim oraz okolicach klubu Onyx. Tarnogórski magistrat poinformował, że w filmie oprócz Eryka Lubosa zagra Piotr Trojan, który zyskał na popularności dzięki głównym rolom w filmie "Johnny" oraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

- Film „Diabeł” to współczesny kryminał, z plejadą polskich i śląskich aktorów z tarnogórzanami – Piotrem Trojanem i Erykiem Lubosem w roli głównej, oraz gliwiczanką Aleksandrą Popławską – informuje Ewa Kulisz, rzeczniczka prasowa tarnogórskiego urzędu miejskiego.

Film "Diabeł" został dofinansowany przez tarnogórski urząd miejski kwotą 300 tysięcy złotych. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miejskiego, Tarnowskie Góry zyskają dodatkową promocję wizerunku.

Kolejna rola na koncie zabrzanki

Aleksandra Popławska urodziła się w 1976 roku w Zabrzu. Jest absolwentką wrocławskiego Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Występowała w teatrze TR Warszawa w latach 2000-2007. Aktorka znana jest z ról w filmach: Testosteron, Underdog, Kobiety Mafii 2, 1800 gramów oraz serialach Przyjaciółki Szadź, Kobiety Mafii, a także Belfer.

Popławska zagrała również w spektaklach: Czwarta siostra jako Tania, za którą otrzymała nagrodę na II Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu oraz w spektaklu Między nami dobrze, za który została nagrodzona na IX Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona".

Jej młodszą siostrą jest Magdalena Popławska, która na swoim koncie ma również pokaźny dorobek artystyczny.

Nie cudzołóż i nie kradnij

Może Cię zainteresować:

Kinowa premiera nowej polskiej komedii kryminalnej „Nie cudzołóż i nie kradnij” coraz bliżej. W Zabrzu odbędzie się specjalny pokaz tego filmu

Autor: Redakcja

26/10/2022