W niedzielę Tour de Pologne. Pamiętaj o zmianach w organizacji ruchu

Jak co roku, mundurowi zadbają o bezpieczeństwo na zabrzańskim odcinku trasy. W trakcie przejazdu kolarzy policjanci zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. W tym roku trasa wyścigu w Zabrzu będzie przebiegała inaczej niż w poprzednich latach.

Tour de pologne

Start wyścigu został zaplanowany na 15 sierpnia, w niedzielę na godzinę 14:50. Wyścig rozpocznie się od przejazdu honorowego z ulicy Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: Gen. de Gaulle’a – Korfantego do skrzyżowania z Gdańską, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem Korfantego – Gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską. W ciągu ulicy Makoszowskiej w rejonie dawnej Koksowni Makoszowy o godz. 15:10 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ulicą Legnicką w kierunku Przyszowic.

W tym dniu wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  1. W godzinach 6:30 - 19:00 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda przy Piłsudskiego do skrzyżowania z Damrota. Objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta będzie się odbywał w obydwu kierunkach ulicami: Damrota - Olimpijską – Piłsudskiego.
  2. W ciągu ulicy Damrota na odcinku od skrzyżowania z Roosevelta do skrzyżowania z Chłopską zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).
  3. Na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14:50 - 15:20) będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz osoby do tego uprawnione. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do zaleceń służb.
  4. Trasa 78 Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze. Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów komunikacji publicznej udzieli Zarząd Transportu Metropolitalnego
Uwaga – zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej na czas Tour de Pologne
Uwaga – zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej na czas Tour de Pologne

czytaj więcej:

Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań

Górnik zasłużenie przegrał na "polu ryżowym" w Poznaniu

Nowy piłkarz Górnika Zabrze Dani Pacheco

Grał w Barcelonie i Liverpoolu. To nowy transfer Górnika

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali dwa ostatnie mecze

Przerwa źle wpłynęła na szczypiornistów Górnika Zabrze

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć

267803680 301365825329396 654155028599409146 n

Odchodzi z Górnika do jednej z najlepszych lig na świecie

C6

Górnik poleciał do Turcji z nowym piłkarzem

Urania ladin

Janusz Slatinschek, były zawodnik Górnika Zabrze, nie żyje