W Centrum Handlowym Platan można oglądać multimedialną wystawę „100 twarzy Zabrza na 100-lecie miasta”

Do końca października w Centrum Handlowym Platan oglądać można wystawę „100 twarzy Zabrza na 100-lecie miasta”. Multimedialny projekt przygotowany został przez fotografa Adama Krajewskiego i stowarzyszenie ZIS.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
Wystawa 100 twarzy Zabrza na 100 lecie miasta

Wystawa „100 twarzy Zabrza na 100-lecie miasta” swoją premierę miała 2 października w Domu Muzyki i Tańca podczas finału obchodów 100-lecia Zabrza. Teraz można oglądać ją w Centrum Handlowym Platan. Mieszkańcy Zabrza mogą także odwiedzić dedykowaną akcji stronę internetową oraz zobaczyć i posłuchać życzeń składanych przez bohaterów wystawy – w formie krótkich filmów.

Na wystawie obejrzeć można 100 osób (autorem wszystkich zdjęć jest Adam Krajewski), które są związane z miastem. Jak podkreślają organizatorzy, różni ich wiele – wiek, status społeczny, zawód czy poglądy polityczne, ale łączy jedno – miłość i praca na rzecz rozwoju Zabrza. Wystawę oglądać można od 11 do 31 października.

Każde zdjęcie opatrzone jest podpisem osoby fotografowanej, wraz z prezentacją jej zawodowej funkcji i miejsca pracy. Z bohaterami wystawy można się także zapoznać na dedykowanej akcji stronie internetowej twarzezabrza.pl. Na kanale YouTube „Twarze Zabrza” można z kolei zobaczyć filmiki z życzeniami składanymi przez bohaterów wystawy „100 twarzy Zabrza na 100-lecie miasta” – wyjaśniają zabrzańscy urzędnicy.