Uwaga, utrudnienia. Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 88. A wkrótce dojdzie do kolejnej

W środę, 30 sierpnia, na drodze krajowej nr 88 została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia związane są z robotami naprawczymi konstrukcji ustroju nośnego dla wiaduktu wschodniego i zachodniego nad DK 88 i torami PKP. Do kolejnych zmian dojdzie w poniedziałek, 4 września

Mat. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu/ Mapy Google
Organizacja ruchu na DK 88

Trwa naprawa konstrukcji ustroju nośnego wiaduktu wschodniego i zachodniego – w ramach inwestycji pod nazwą „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu al. Korfantego nad DK 88 i torami PKP”. W środę, 30 sierpnia, około godz. 9, wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

– W rejonie robót, zamknięte zostaną dwa środkowe pasy ruchu w ciągu DK 88. W dalszym ciągu zamknięty będzie pas zjazdowy na łącznicę z al. Korfantego – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.
Organizacja ruchu na DK 88 wprowadzona 30.08. Mat. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu/ Mapy Google

Do kolejnej zmiany na DK 88, w rejonie wiaduktów, dojdzie w poniedziałek, 4 września. O godzinie 10 rozpocznie się kolejny etap prac związanych z naprawą konstrukcji ustroju nośnego dla wiaduktu wschodniego i zachodniego nad DK 88 i torami PKP.

W tym etapie w rejonie robót zamknięte zostaną dwa skrajne pasy ruchu w ciągu DK 88, przylegające bezpośrednio do podpór remontowanych wiaduktów. Ruch będzie odbywał się skrajnie lewym pasem jazdy w kierunku Bytomia oraz skrajnie lewym pasem w kierunku Gliwic. Zamknięty pozostaje pas zjazdowy na łącznicę z al. Korfantego – informuje MZD.

Budowa centrum przesiadkowego w Rokitnicy

Może Cię zainteresować:

W Rokitnicy powstaje centrum przesiadkowe. Co się dzieje na placu budowy? „Prowadzone są już prace wewnątrz obiektu”

Autor: Redakcja

30/08/2023

Budowa obwodnicy Zabrza otrzymała dofinansowanie

Może Cię zainteresować:

Obwodnica Zabrza coraz bliżej? Inwestycja zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. „Pracowaliśmy nad projektem bardzo intensywnie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/08/2023