Ukradł w sklepie alkohol, a kiedy chciał uciec – groził ochroniarzowi rozbitą butelką. 31-latek z Zabrza był już wcześniej karany

Policjanci z komisariatu II zatrzymali 31-latka, który nie dość, że ukradł w sklepie alkohol, to jeszcze groził ochroniarzowi... rozbitą butelką. Zabrzanin był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Fot. Policja Zabrze
31-latka zatrzymali policjanci z komisariatu II

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów przy ulicy Gdańskiej. – 31-latek ukradł w sklepie butelkę alkoholu. Kiedy uciekał, został ujęty przez ochroniarza, który chciał go zatrzymać i odebrać towar. Wtedy 31-latek zaczął grozić pracownikowi sklepu rozbitą butelką – informuje zabrzańska komenda.

Wezwano policjantów – na miejscu zjawili się funkcjonariusze z komisariatu II, którzy zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 31-latek trafił do aresztu. Jak się szybko okazało, zabrzanin był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją prokuratury – na czas postępowania – został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Policja zabrzańska

Może Cię zainteresować:

Niestety, metoda „na policjanta” nadal skuteczna. Ofiarą oszustów padła 85-letnia zabrzanka, która straciła sporo pieniędzy

Autor: Redakcja

15/06/2023

Kwiaciarnia pasja zabrze pozar 1

Może Cię zainteresować:

Kwiaciarnia w Zabrzu niemal doszczętnie spłonęła. Policja szuka podpalacza. Jak można pomóc?

Autor: Patryk Osadnik

19/06/2023