Uczniowie, policjanci i profilaktyczne warsztaty w centrum handlowym. Wkrótce odbędą się kolejne

W mieście, na ulicy, możemy spotkać kogoś, kto wymaga medycznej pomocy. Jak zareagować? We wtorek, 28 lutego, w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych oraz zabrzańskich policjantów, które pomogły odpowiedzieć na to pytanie.

Umiejętność udzielenia podstawowej pomocy przedmedycznej osobie potrzebującej jest nie do przecenienia. Warto uczyć się jej od najmłodszych lat – podkreślają zabrzańscy policjanci. Dlatego we 28 lutego, w Centrum Handlowym M1 przy ul. Plutonowego Szkubacza 1, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, w ramach projektu „Na ratunek znieczulicy”, wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji i dzielnicowymi komisariatu II przeprowadzili warsztaty profilaktyczne

Uczestnicy warsztatów mieli okazję dowiedzieć się, jak ważna jest reakcja, gdy ktoś wymaga pomocy medycznej. Przedstawiono między innymi zasady udzielania pierwszej pomocy. Ci, którzy wzięli udział w warsztatach otrzymali gadżety przygotowane przez zabrzański magistrat. Co istotne, w M1 odbędą się jeszcze dwukrotnie podobne warsztaty. Kolejne zaplanowano już na czwartek, 2 marca, a następne – na 9 marca. Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 14 do 18.

Policja

Może Cię zainteresować:

Zabrzańscy policjanci zatrzymali kolejnego sprawcę domowej przemocy. 34-latek znęcał się nad swoją partnerką

Autor: Redakcja

27/02/2023

Wideokonferencja w Zabrzu rok po rosyjskim ataku na Ukrainę

Może Cię zainteresować:

Rok po rosyjskiej agresji na Ukrainę: Zabrze będzie nadal wspierać Równe. Podpisano deklarację współpracy

Autor: Redakcja

24/02/2023