Tym razem "na zagrożone konto" - zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Podali się za pracowników banku i policjantów. Wmówili 47-latce z Zabrza, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i próbował zaciągnąć kredyt. By uniknąć utraty pieniędzy - kazali jej wszystko wypłacić i przelać na specjalne, "bezpieczne" konto. Jak się to skończyło?

Oszustzabrze

Kilka dni temu do 47-letniej zabrzanki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku, w którym ta miała konto. Powiedział kobiecie, że system odnotował podejrzane operacje na jej koncie. Podobno nieznany sprawca próbował na jej konto zaciągnąć kredyt na zakup kryptowalut. Oszust wypytał kobietę o wszystkie dane - adres, karty bankowe, logowania do konta, opłaty robione przez internet - rzekomo po to, by dociec, gdzie mogło dojść do wycieku jej danych. Na koniec poinformował ją, że sprawą zajmuje się policja i na pewno wkrótce się z nią skontaktuje.

- Po zakończeniu rozmowy do 47-latki zadzwonił oszust podający się za policjanta. W trakcie rozmowy "policjant" miał tłumaczyć pokrzywdzonej, jak będą wyglądały dalsze działania, zabronił jej też komukolwiek o nich opowiadać, grożąc przy tym odpowiedzialnością karną - opowiada mł. asp. Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu. - Po zakończonej rozmowie do kobiety zadzwonił kolejny mężczyzna, tym razem podający się za przełożonego "policjanta" z którym wcześniej rozmawiała. Z całości tych rozmów wynikało, iż aby ustrzec się przed utratą środków, kobieta ma ściśle współpracować z pracownikiem banku, który wcześniej do niej dzwonił.

Kobieta wykonała więc wszystkie polecenia "pracownika banku" - zaciągnęła kredyt, wypłaciła gotówkę i zaniosła do wpłatomatu przelewając ją na podany przez oszusta numer "bezpiecznego konta". Kiedy po kilku dniach ze strony "banku" nie było kontaktu - zabrzanka zorientowała się, że została oszukana. Na 43 tysiące złotych...

czytaj więcej:

Napad zabrze

Napadł na placówkę Promesy w Zabrzu. Policja szuka rabusia

Grupa spped

Zobaczcie, co miał na sumieniu 28-letni kierowca w Zabrzu!

23-latek z Zabrza znęcał się nad matką

Trzy lata z oprawcą pod jednym dachem

Poszukiwany 24-latek zabarykadował się w mieszkaniu

By zatrzymać młodego zabrzanina, musieli wezwać... strażaków

Zabrze Komisariat I Policji

Kiedy popił - znęcał się nad żoną. Wreszcie nie wytrzymała

Bezdomny znaleziony na strychu pustostanu przy Wolności

Kontrolował pustostany, uratował mężczyznę

nielegalne_wyscigi_zabrze

Koniec nielegalnych wyścigów na ulicach Zabrza?