Tym razem "na zagrożone konto" - zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Podali się za pracowników banku i policjantów. Wmówili 47-latce z Zabrza, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i próbował zaciągnąć kredyt. By uniknąć utraty pieniędzy - kazali jej wszystko wypłacić i przelać na specjalne, "bezpieczne" konto. Jak się to skończyło?

Oszustzabrze

Kilka dni temu do 47-letniej zabrzanki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku, w którym ta miała konto. Powiedział kobiecie, że system odnotował podejrzane operacje na jej koncie. Podobno nieznany sprawca próbował na jej konto zaciągnąć kredyt na zakup kryptowalut. Oszust wypytał kobietę o wszystkie dane - adres, karty bankowe, logowania do konta, opłaty robione przez internet - rzekomo po to, by dociec, gdzie mogło dojść do wycieku jej danych. Na koniec poinformował ją, że sprawą zajmuje się policja i na pewno wkrótce się z nią skontaktuje.

- Po zakończeniu rozmowy do 47-latki zadzwonił oszust podający się za policjanta. W trakcie rozmowy "policjant" miał tłumaczyć pokrzywdzonej, jak będą wyglądały dalsze działania, zabronił jej też komukolwiek o nich opowiadać, grożąc przy tym odpowiedzialnością karną - opowiada mł. asp. Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu. - Po zakończonej rozmowie do kobiety zadzwonił kolejny mężczyzna, tym razem podający się za przełożonego "policjanta" z którym wcześniej rozmawiała. Z całości tych rozmów wynikało, iż aby ustrzec się przed utratą środków, kobieta ma ściśle współpracować z pracownikiem banku, który wcześniej do niej dzwonił.

Kobieta wykonała więc wszystkie polecenia "pracownika banku" - zaciągnęła kredyt, wypłaciła gotówkę i zaniosła do wpłatomatu przelewając ją na podany przez oszusta numer "bezpiecznego konta". Kiedy po kilku dniach ze strony "banku" nie było kontaktu - zabrzanka zorientowała się, że została oszukana. Na 43 tysiące złotych...

czytaj więcej:

Zbóje3

Brutalne pobicie i rozbój na przystanku

Poza sadzonkami policjanci znaleźli kilogram gotowego suszu

Domowa plantacja "zioła" zlikwidowana

Polzabrze

Pościg za peugeotem. Policjant musiał użyć broni!

Akcja trzeźwość zabrze

Policyjna akcja "Trzeźwość" na zabrzańskich drogach

41 słoików z marihuaną znaleźli kryminalni w centrum miasta

Wesoła parka uprawiała marihuanę i dilowała narkotykami

Zabrzańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Napaść w hostelu. Dwaj mężczyźni pobili i okradli lokatora

Policja zabrze 1

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed...