Tym razem "na zagrożone konto" - zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Podali się za pracowników banku i policjantów. Wmówili 47-latce z Zabrza, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i próbował zaciągnąć kredyt. By uniknąć utraty pieniędzy - kazali jej wszystko wypłacić i przelać na specjalne, "bezpieczne" konto. Jak się to skończyło?

Oszustzabrze

Kilka dni temu do 47-letniej zabrzanki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku, w którym ta miała konto. Powiedział kobiecie, że system odnotował podejrzane operacje na jej koncie. Podobno nieznany sprawca próbował na jej konto zaciągnąć kredyt na zakup kryptowalut. Oszust wypytał kobietę o wszystkie dane - adres, karty bankowe, logowania do konta, opłaty robione przez internet - rzekomo po to, by dociec, gdzie mogło dojść do wycieku jej danych. Na koniec poinformował ją, że sprawą zajmuje się policja i na pewno wkrótce się z nią skontaktuje.

- Po zakończeniu rozmowy do 47-latki zadzwonił oszust podający się za policjanta. W trakcie rozmowy "policjant" miał tłumaczyć pokrzywdzonej, jak będą wyglądały dalsze działania, zabronił jej też komukolwiek o nich opowiadać, grożąc przy tym odpowiedzialnością karną - opowiada mł. asp. Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu. - Po zakończonej rozmowie do kobiety zadzwonił kolejny mężczyzna, tym razem podający się za przełożonego "policjanta" z którym wcześniej rozmawiała. Z całości tych rozmów wynikało, iż aby ustrzec się przed utratą środków, kobieta ma ściśle współpracować z pracownikiem banku, który wcześniej do niej dzwonił.

Kobieta wykonała więc wszystkie polecenia "pracownika banku" - zaciągnęła kredyt, wypłaciła gotówkę i zaniosła do wpłatomatu przelewając ją na podany przez oszusta numer "bezpiecznego konta". Kiedy po kilku dniach ze strony "banku" nie było kontaktu - zabrzanka zorientowała się, że została oszukana. Na 43 tysiące złotych...

czytaj więcej:

Wnuczek1

Zabrzanka oszukana metodą na "wnuczka"

Polzabrze

Pościg za peugeotem. Policjant musiał użyć broni!

Matka1

Znęcała się nad dziećmi. 38-letnia zabrzanka aresztowana

Kraty zabrze

Próbował uciekać policji. Nie bez powodu

Troje zabrzan oszukanych na OLX i Vinted. Stracili ponad 7 tysięcy złotych

Zabrzanie oszukani "na OLX" i Vinted!

Z nożem w ręku groził śmiercią. Miał prawie 3...

Policja zabrze 1

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed...