Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu już otwarty. Dziś pierwsza impreza wśród zieleni!

Maj to idealny czas na spacery, kiedy wszystko kwitnie, pachnie i zachwyca. Mieszkańcy mogą już w tym celu wybrać się do ogrodu botanicznego, który otworzył swoje drzwi na sezon letni. W dodatku organizuje też wiosenne wydarzenie.

UM Zabrze
Zabrze ogrod botaniczny

Ogród botaniczny w Zabrzu już otwarty

Od 1 maja miłośnicy natury i osoby szukające wypoczynku w spokojniejszych warunkach mogą kontemplować przyrodę przy ulicy Piłsudskiego 60. Zabrzański ogród zaprasza codziennie aż do końca października. Na miejscu zobaczymy: część botaniczną, parkową, palmiarnię, plac zabaw oraz tereny gospodarcze. Dzięki temu ogród odpowiada na zapotrzebowanie gości o różnych upodobaniach.

Część botaniczna jest skomponowana w układzie kwaterowym i nawiązuje do ogrodów w stylu francuskim, gdzie dominuje regularność i geometryczne kształty, a kwatery są przedzielone żywopłotem. Odmienną zupełnie stylowo częścią jest tzw. część parkowa, która ma założenia typu krajobrazowego, jak ogrody angielskie. Odchodzi się tu od stylu geometrycznego na rzecz swobody i naturalnego krajobrazu. Styl tego miejsca podkreśla malowniczy staw otoczony wierzbami. Chętnie jest odwiedzany przez romantyków szukających miejsc bardziej zacisznych. Ulubionym miejscem odwiedzających nas dzieci jest naturalny plac zabaw, położony w środkowej części Ogrodu i posiadający liczne urządzenia zabawowe oraz piaskownicę - informują botanicy.

Już dziś, 4 maja, w odbędzie się pierwszy po oficjalnym otwarciu event. Będzie to Botaniczna Scena Premier. Impreza rozpocznie się na Alei Kwiatowej, a później przeniesie się w okolice Pętli Żurawkowej. Oprócz wielu punktów wydarzenia przygotowana zostanie też strefa chill-out. Zaopatrzymy się tam w przekąski wegańskie i coś słodkiego.

Plan wydarzenia

  • 15:30 - otwarcie Botanicznej Sceny Premier, polonez alejami Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu
  • 16:00 - "Z pasji do aktorstwa" - spotkanie z Jolantą Niestrój-Malisz, aktorką Teatru Nowego w Zabrzu
  • 17:00 - spektakl pt. "Niedźwiedź" Antoniego Czechowa w reżyserii Anny Borkowskiej, w wykonaniu Latającego Teatru Szybko
  • 17:45 - otwarcie biblioteki plenerowej "Paprociowy Kącik Zaczytania" pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu
  • 18:00 - zakończenie Botanicznej Sceny Premier
Strefa carnall zabrze

Może Cię zainteresować:

Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza i Szyb Maciej zapraszają na Industriadę 2024

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2024

Teznia solankowa zabrze gdzie

Może Cię zainteresować:

Czas na spacer, czas na tężnie! W Zabrzu działają już dwie, a kolejne są w przygotowaniu

Autor: Redakcja

11/04/2024