"Trzeźwość" na zabrzańskich drogach. Brawo dla kierowców za rozsądek! No, nie dla wszystkich...

Poniedziałkowa akcja zabrzańskiej drogówki nastawiona była na ujawnianie nietrzeźwych kierujących. I kierowcy w Zabrzu wykazali się odpowiedzialnością oraz zdrowym rozsądkiem. A przynajmniej zdecydowana większość z nich.

Akcja trzeźwość zabrze

Od wczesnego rana do wieczora, w miniony poniedziałek, 17 stycznia, w wielu punktach miasta patrole policji kontrolowały trzeźwość kierujących. Mimo przebadania blisko 200 kierowców, zaledwie dwóch złamało przepisy i "wydmuchało" więcej niż zero. Jeden z nich miał 1,1 promila, a drugi 0,55.

Trzeciego pijanego, poza akcją - z puli kierowców wykluczył gliwicki policjant, który w wolnym dniu, w sobotni wieczór, był na stacji benzynowej przy ulicy 3 Maja 101 w Zabrzu. Aspirant Piotr Jendryś zwrócił uwagę na mężczyznę, który miał wyraźne problemy z poruszaniem się podczas tankowania auta. Obserwował go kiedy ten poszedł zapłacić, a gdy wrócił do samochodu i chciał odjechać - policjant podbiegł, otworzył drzwi i zabrał mężczyźnie kluczyki. Wezwał na miejsce patrol i szybko okazało się, że 32-latek z Zabrza w pierwszym badaniu wydmuchał 2,35, a drugim - 2,46 promila.

Wszyscy przyłapani na "podwójnym gazie" kierowcy stracili prawo jazdy. Grożą im wysokie grzywny oraz do 2 lat więzienia.

czytaj więcej:

W Zabrzu podczas akcji policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców

Akcja Trzeźwość: pięciu pijanych kierowców na ulicach Zabrza

Akcja trzeźwość

1300 przebadanych kierowców, trzech pod wpływem alkoholu

Zbóje3

Brutalne pobicie i rozbój na przystanku

Poza sadzonkami policjanci znaleźli kilogram gotowego suszu

Domowa plantacja "zioła" zlikwidowana

Oszustzabrze

Zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Kraty zabrze

Próbował uciekać policji. Nie bez powodu

41 słoików z marihuaną znaleźli kryminalni w centrum miasta

Wesoła parka uprawiała marihuanę i dilowała narkotykami