Uszkodził drzwi w sklepie, groził ekspedientce śmiercią. 44-latek usłyszał już zarzuty za groźby karalne i zniszczenie mienia

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 44-latka, który w jednym ze sklepów groził ekspedientce śmiercią i uszkodził drzwi. Grozi mu teraz kara więzienia.

Fot. Policja Zabrze
Policjanci zatrzymali 44-latka który groził ekspedientce

O zniszczeniu mienia i groźbach karalnych, do których doszło w jednym ze sklepów na ulicy Wajzera powiadomieni zostali policjanci z komisariatu V. Jak się okazało, sprawcą był 44-letni mieszkaniec Zabrza. Śledczy z wydziału kryminalnego zebrali materiał dowodowy i postawili mężczyźnie zarzuty za groźby karalne, uszkodzenie mienia.

– Jak ustalono, mężczyzna przyszedł do sklepu i zaczął awanturować się ze znaną mu ekspedientką. W trakcie awantury groził jej śmiercią oraz uszkodził drzwi wejściowe, wybijając w nich szybę. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny – informuje zabrzańska komenda.

Zatrzymanemu 44-latkowi grozi teraz kara więzienia.

Między ludźmi często dochodzi do konfliktów. Gdy eskalują, zaczynają się problemy. Jedną z form, jaką może przybrać wrogość, jest groźba karalna, wyrażona w dowolny sposób: słowem, pismem, gestem. Warto wiedzieć, że przestępstwo groźby karalnej ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego – podkreślają policjanci, podpowiadając jednocześnie osobom czującym się zagrożonymi groźbami, że... – Nikt nie powinien tkwić w strachu, a organy ścigania służą pomocą w tego typu sytuacjach – dodają.

Policja 112

Może Cię zainteresować:

Mieszkanka Zabrza była prześladowana. 37-letni stalker usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu

Autor: Redakcja

08/08/2023

Wydział Ruchu Drogowego Zabrze

Może Cię zainteresować:

Prowadziła samochód mimo sądowego zakazu. A nawet dwóch aktywnych zakazów... Teraz odpowie za to przed sądem

Autor: Redakcja

02/08/2023