Trwa remont wiaduktów nad DK88. Uwaga, w środę dojdzie do zmian w organizacji ruchu. Powód? Montaż dylatacji na wiadukcie zachodnim

Trwają prace związane z przebudową wiaduktów na alei Korfantego, nad drogą krajową nr 88 i liniami kolejowymi PKP. W środę, 18 października, rozpocznie się montaż dylatacji na wiadukcie zachodnim, który zostanie całkowicie zamknięty.

Fot. Mapy Google
Wiadukt na alei Korfantego nad DK88 w Zabrzu

Chodzi o „Przebudowę obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu alei Korfantego nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP”. W środę, 18 października, rozpocznie się montaż dylatacji na wiadukcie zachodnim, w związku z czym wiadukt zostanie zamknięty, zaś ruch odbywać się będzie wiaduktem wschodnim. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie będzie możliwości skrętu w lewo z alei Korfantego na DK88, natomiast objazd poprowadzony będzie rondem Żołnierzy-Górników, ulicami Mielżyńskiego oraz Szkubacza – aż do zjazdu na drogę krajową nr 88.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, roboty związane z przebudową wiaduktów na alei Korfantego, nad DK88 i torami dobiegają końca. – Zaawansowanie robót to 95%. Na końcowym etapie przebudowy wiaduktów nastąpi zamiana konstrukcji dylatacji obiektu z bitumicznej na modułową. Rozwiązanie to zapewni kompleksowość przeprowadzonej przebudowy i trwałość na kolejne lata eksploatacji. Z uwagi na specyfikę dedykowanego rozwiązania technicznego nowych urządzeń dylatacyjnych, czas na ich wyprodukowanie wynosi od 6 do 8 tygodni – wyjaśniają w MZD.

Otwarcie wiaduktów zaplanowane jest na 24 listopada.

Przypominamy, iż nadal pozostaje zamknięty pas zjazdowy z DK88 na łącznicę z al. Korfantego. Utrudnienia występują w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 7: Wiadukt w ciągu ul. Hermisza nad DK88 i torami PKP.” Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości – apeluje zabrzański magistrat.

Około 600-metrowy odcinek ulicy Chłopskiej w Zabrzu zostanie wyremontowany

Może Cię zainteresować:

Remont 600-metrowego odcinka ulicy Chłopskiej kosztować będzie 5 milionów złotych, a prace potrwają osiem miesięcy

Autor: Redakcja

11/10/2023

Otwarcie nowego odcinka alei Korfantego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Przedłużenie alei Korfantego oficjalnie otwarte. Inwestycja zakończyła się wcześniej niż planowano

Autor: Redakcja

29/09/2023

czytaj więcej:

Wiadukt na alei Korfantego nad DK88 w Zabrzu

Wraca ruch na obu wiaduktach na al. Korfantego nad DK88

Ulica Wolności III etap remontu

Rozpoczął się trzeci etap remontu torowiska na ul. Wolności

Prace drogowe zdjęcie ilustracyjne

Obwodnica Zabrza blisko? „Przygotowujemy się do budowy”

Rondo aleja Korfantego

Prace przy przedłużeniu alei Korfantego. Co się dzieje?

Ulica Wolności w Zabrzu

Remont torowiska na ulicy Wolności. Uwaga na utrudnienia

Ulica Chłopska w Zabrzu zostanie wyremontowana

Chłopska do remontu i stacje ładowania elektryków

Wiadukt na Korfantego

Przęsła, chodniki, jezdnia... Trwają prace na al. Korfantego