Trwa remont wiaduktów nad DK88. Uwaga, w środę dojdzie do zmian w organizacji ruchu. Powód? Montaż dylatacji na wiadukcie zachodnim

Trwają prace związane z przebudową wiaduktów na alei Korfantego, nad drogą krajową nr 88 i liniami kolejowymi PKP. W środę, 18 października, rozpocznie się montaż dylatacji na wiadukcie zachodnim, który zostanie całkowicie zamknięty.

Fot. Mapy Google
Wiadukt na alei Korfantego nad DK88 w Zabrzu

Chodzi o „Przebudowę obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu alei Korfantego nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP”. W środę, 18 października, rozpocznie się montaż dylatacji na wiadukcie zachodnim, w związku z czym wiadukt zostanie zamknięty, zaś ruch odbywać się będzie wiaduktem wschodnim. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie będzie możliwości skrętu w lewo z alei Korfantego na DK88, natomiast objazd poprowadzony będzie rondem Żołnierzy-Górników, ulicami Mielżyńskiego oraz Szkubacza – aż do zjazdu na drogę krajową nr 88.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, roboty związane z przebudową wiaduktów na alei Korfantego, nad DK88 i torami dobiegają końca. – Zaawansowanie robót to 95%. Na końcowym etapie przebudowy wiaduktów nastąpi zamiana konstrukcji dylatacji obiektu z bitumicznej na modułową. Rozwiązanie to zapewni kompleksowość przeprowadzonej przebudowy i trwałość na kolejne lata eksploatacji. Z uwagi na specyfikę dedykowanego rozwiązania technicznego nowych urządzeń dylatacyjnych, czas na ich wyprodukowanie wynosi od 6 do 8 tygodni – wyjaśniają w MZD.

Otwarcie wiaduktów zaplanowane jest na 24 listopada.

Przypominamy, iż nadal pozostaje zamknięty pas zjazdowy z DK88 na łącznicę z al. Korfantego. Utrudnienia występują w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 7: Wiadukt w ciągu ul. Hermisza nad DK88 i torami PKP.” Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości – apeluje zabrzański magistrat.

Około 600-metrowy odcinek ulicy Chłopskiej w Zabrzu zostanie wyremontowany

Może Cię zainteresować:

Remont 600-metrowego odcinka ulicy Chłopskiej kosztować będzie 5 milionów złotych, a prace potrwają osiem miesięcy

Autor: Redakcja

11/10/2023

Otwarcie nowego odcinka alei Korfantego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Przedłużenie alei Korfantego oficjalnie otwarte. Inwestycja zakończyła się wcześniej niż planowano

Autor: Redakcja

29/09/2023