Trwa przebudowa wiaduktu na ulicy Roosevelta: zamontowane zostały belki nośne. Prace mają zakończyć się jesienią

Trwają prace przy budowie nowego wiaduktu na ulicy Roosevelta. To istotne połączenie między Zabrzem i dzielnicą Gliwic – Sośnicą. W zeszły weekend montowano belki nośne wiaduktu.

Fot. FB/ Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu
Przebudowa wiaduktu na ulicy Roosevelta powoli dobiega końca

W nocy z soboty na niedzielę zamontowane zostały belki nośne wiaduktu. Akcja trwała do rana, firma Ambet z Wojkowic spisała się na medal – informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. Przypomnijmy, że w miejscu starego wiaduktu powstaje nowy. Wraz z nasypem. Położona zostanie nowa nawierzchnia drogowa, a także chodniki i ścieżki rowerowe.

Inwestycja jest opóźniona – na początku 2022 roku prace przy przebudowie wiaduktu na ul. Roosevelta zostały wstrzymane na wiele miesięcy. Powodem była kolizja starych fundamentów przyczółków wiaduktu z torami, którą stwierdzono dopiero podczas prac rozbiórkowych. Jak się okazało, brakowało dokumentacji archiwalnej obiektu z lat 60. i 70.

Roboty wznowiono we wrześniu 2022 roku po tym, jak uzyskano wszystkie niezbędne uzgodnienia i zgody na zamknięcia torów od zarządcy, czyli PKP PLK SA. Prace powinny się zakończyć do 30 listopada 2023 roku. Inwestycja kosztuje około 14 milionów złotych.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa wiaduktu na ulicy Roosevelta, w tym tygodniu wraca ruch pociągów. Koniec prac za kilka miesięcy?

Autor: Redakcja

18/05/2023

Budowa centrum przesiadkowego w Rokitnicy

Może Cię zainteresować:

W Rokitnicy powstaje centrum przesiadkowe. Co się dzieje na placu budowy? „Prowadzone są już prace wewnątrz obiektu”

Autor: Redakcja

30/08/2023