Trwa przebudowa wiaduktu na ulicy Roosevelta, w tym tygodniu wraca ruch pociągów. Koniec prac za kilka miesięcy?

Trwają prace przy przebudowie wiaduktu na ul. Roosevelta. – Do końca tygodnia planowane jest przywrócenie ruchu pociągów. W kolejnym tygodniu będą wykonywane roboty ziemne w rejonie przyczółka – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. Opóźniona inwestycja ma się zakończyć w trzecim kwartale tego roku.

Przypomnijmy, że na początku 2022 roku prace przy przebudowie wiaduktu na ul. Roosevelta zostały wstrzymane na wiele miesięcy. Powodem wstrzymania robót była kolizja starych fundamentów przyczółków wiaduktu z torami, którą stwierdzono dopiero podczas prac rozbiórkowych. Jak się okazało, brakowało dokumentacji archiwalnej obiektu z lat 60. i 70.

Prace zostały wznowione we wrześniu zeszłego roku – po pozyskaniu wszystkich niezbędnych uzgodnień i zgody na zamknięcia torów od zarządcy, PKP PLK SA. Już w styczniu 2023 roku rozpoczęły się prace związane między innymi z rozbiórką starego fundamentu i stworzeniem przyczółka od strony Gliwic. Z kolei w marcu Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu informował, że zakończyły się prace zbrojarskie nowego przyczółka, kontynuowano ponadto betonowanie fundamentu pod nowy przyczółek.

Teraz prace weszły w kolejny etap: trwa odtwarzanie toru kolejowego od strony Gliwic. – Do końca tygodnia planowane jest przywrócenie ruchu pociągów. W kolejnym tygodniu będą wykonywane roboty ziemne w rejonie przyczółka – wyjaśniają z MZD. Utrudnienia związane z przebudową wiaduktu potrwają jeszcze kilka miesięcy; przewidywany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2023 roku. Inwestycja kosztować będzie około 14 milionów złotych.

Wiadukt na Roosevelta

Może Cię zainteresować:

Przebudowa wiaduktu na ulicy Roosevelta zostanie wznowiona. Inwestycja kosztować będzie około 14 milionów złotych

Autor: Magda Sincewicz

01/09/2022

Trwa budowa centrum przesiadkowego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego. Konstrukcja jest coraz wyższa: czas na ostatnią kondygnację

Autor: Redakcja

27/04/2023