Przebudowa wiaduktu na ulicy Roosevelta zostanie wznowiona. Inwestycja kosztować będzie około 14 milionów złotych

Zabrzańscy i gliwiccy kierowcy, korzystający z wiaduktu łączącego oba miasta, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W pierwszych dniach września ruszają prace przy ul. Roosevelta. Przebudowa wiaduktu kosztować będzie około 14 mln złotych.

Google Maps
Wiadukt na Roosevelta

Rozbiórkę wiadukty na Roosevelta wstrzymano pod koniec stycznia. Jednak Miejski Zarząd Dróg poinformował o tym dopiero dwa miesiące później – pod koniec marca. Skąd ten zastój? Powodem była kolizja starych fundamentów przyczółków wiaduktu z torami, którą stwierdzono dopiero podczas prac rozbiórkowych. Chodziło o braki w dokumentacji archiwalnej obiektu z lat 60. i 70.

Lada dzień prace mają zostać przywrócone, o czym poinformował zabrzański MZD. – 5 września, zostaną wznowione prace budowlane związane z przebudową wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Roosevelta. Po pozyskaniu wszystkich niezbędnych uzgodnień (regulaminy zamknięć) i zgody na zamknięcia torów od zarządcy PKP PLK SA roboty od poniedziałku zostaną wznowione – oznajmił zarządca prac.

Wykonawcy rozpoczną od rozbiórki torowiska oraz zabezpieczenia sieci trakcyjnej od strony Zabrza. Kilka dni później, mniej więcej 10-12 września, planowane jest pogłębienie stalowych grodzic szczelnych na międzytorzu linii 141 w celu przystąpienia do rozbiórki pozostałości starego fundamentu wraz z budową nowego fundamentu i korpusu przyczółka od strony Zabrza.

W kolejnych etapach, po przywróceniu ruchu na linii 141, bliźniacze prace zostaną wykonane na linii 672 od strony Gliwic – wyjaśniają w Miejskim Zarządzie Dróg. I apelują do kierowców o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.