Tragiczny wypadek na A4 w Zabrzu. Nie żyje kierowca dostawczego busa. „Wjechał w tył naczepy tira”

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek, 19 września, na autostradzie A4 w Zabrzu. Zginął kierowca dostawczego busa. Droga była zablokowana, ale po godzinie 13 udrożniono jeden pas. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 16-17.

Fot. FB/ Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu
Wypadek na A4

Do wypadku doszło na 318 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic. Uczestniczyły w nim trzy pojazdy – dostawczy bus, samochód ciężarowy oraz samochód osobowy.

Bus dostawczy wjechał w tył naczepy tira. Kierowca zakleszczył się w kabinie – relacjonuje mł. bryg. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu. Strażacy rozcinali samochód, aby uwolnić kierowcę, a na autostradzie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, okazało się, że kierowca busa nie żyje. Samochód miał słowacką rejestrację.

Nikt z pozostałych uczestników wypadku nie ucierpiał. Na miejscu pracują między innymi po dwa zastępy straży pożarnej z Zabrza i Gliwic. – Udrożniono już jeden pas ruchu, ale utrudnienia potrwają jeszcze ze dwie-trzy godziny – poinformował nas przed godziną 13 mł. bryg. Wojciech Strugacz.

Wypadek tira na A4, Zabrze

Może Cię zainteresować:

Zabrze. Wypadek na A4 w kierunku Katowic. Tir wbił się w ekrany dźwiękochłonne. Duże utrudnienia

Autor: Katarzyna Pachelska

05/02/2022

Wypadek Zabrze

Może Cię zainteresować:

Kolizja czterech pojazdów z udziałem radiowozu. Konieczna była interwencja pogotowia

Autor: Redakcja

06/02/2023