Torcida chce w Górniku Europę w każdym calu. Zaczęła się wojna z władzami miasta? „Na Górniku nie może być żadnego folkloru”

To nie będą spokojne święta dla Małgorzaty Mańki-Szulik i jej bliskich współpracowników. Kibice poszli na całość i zaczęli walczyć o to, aby Górnik Zabrze trafił w prywatne ręce. Torcida opublikowała mocne oświadczenie i wskazała ludzi, którzy ich zdaniem niszczą klub.

Fot. Facebook/Torcida Górnik Zabrze
Gornik zabrze torcida

Regularnie zmieniający się prezesi, zaskakujące zwolnienia trenerów, notoryczna wyprzedaż najlepszych piłkarzy, a do tego rosnące długi, które przykrywane są niekończącym się dorzucaniem pieniędzy z budżetu miasta. Górnik Zabrze w ostatnich latach dla wielu jest symbolem, jak nie powinno się zarządzać klubem.

Torcida chce w Górniku Europę

14-krotny mistrz Polski jednak cały czas utrzymuje się w PKO Ekstraklasie. Zdarzają się lepsze sezony, regularnie objawiają się nowe gwiazdy i młode talenty, na których udaje się zarobić. Największym hitem oczywiście było sprowadzenie Lukasa Podolskiego. To wszystko sprawiało, że kibice nie wtrącali się w to, jak prezydent Małgorzata Mańka-Szulik kieruje klubem z Rooseveleta.

Wygląda jednak na to, że miarka się przebrała. Duże poruszenie wywołało oświadczenie, które w sieci opublikowała Torcida, czyli grupa kibicowska Górnika Zabrze. Nie od dziś wiadomo, że w Zabrzu kibice mają dużo do powiedzenia, a teraz mówią jasno, że nie chcą, aby ich klub nadal był rządzony w taki sposób przez ludzi z magistratu.

"Na Górniku nie może być żadnego folkloru, musi być Europa w każdym calu. To proste, a zarazem piękne zdanie powinno przyświecać każdemu, kto ma dobro Górnika w sercu. Przyświecać i prowadzić niczym morska latarnia w drodze do celu jakim powinno być przywróceniu naszemu Górnikowi należytego blasku... Nie ukrywamy też, że przez jakiś czas liczyliśmy na to, że w końcu uda nam się zagrać do jednej bramki i osiągnąć to o czym marzy każdy kibic Górnika Zabrze. Stabilny, profesjonalnie zarządzany klub, który walczy o najwyższe cele w każdym sezonie. Niestety, zamiast tego mamy prowizorkę i całkowitą amatorszczyznę w strukturach klubu" - czytamy we wstępie oświadczenia (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Torcida dodaje, że przez wiele lat dla dobra klubu próbowała znaleźć wspólny język z ludźmi, którzy kierują klubem. Jak wspominają, przez to byli oskarżani, że układają się z "żelazną damą", czyli Mańką-Szulik. Teraz jednak domagają się rewolucji.

"Jako kibice i mieszkańcy Zabrza żądamy natychmiastowego(!!!) oddania klubu w kompetentne ręce. Koniec okłamywania i obiecywania. Cierpliwość się skończyła, tej wieloletniej stagnacji mamy dosyć i nie cofniemy się ani o krok by ją zakończyć! Nadeszła najwyższa pora, by oddać klub ludziom, którzy znają się na piłce nożnej, profesjonalistom z pasją, którzy pomogą napisać kolejny piękny rozdział w historii klubu. W tym układzie właścicielskim jedyne co nam grozi to horror i tragikomedia prezesów, dyrektorów i całej reszty przydupasów, których Pani prezydent pasie za pieniądze podatników. PO STOKROĆ DOSYĆ TEGO!!!".

W następnej części oświadczenia padają konkretne zarzuty. To m.in. brak rozwoju infrastruktury sportowej, notoryczne zwalnianie prezesów, zatrudnianie niekompetentnych ludzi, wyprzedaż najlepszych zawodników, "stadion-mem" i marnotrawienie publicznych pieniędzy. Torcida twierdzi, że ma prywatnego inwestora, który jest gotowy przejąć Górnika Zabrze, ale wcześniej muszą zostać spełnione pewne warunki.

"Oczekujemy natychmiastowych działań dotyczących przygotowania klubu/spółki do sprzedaży tj. zainicjowanie procedur prawnych, audytu wewnętrznego, wyceny spółki i wszelkich innych – niezbędnych działań, które pozwolą prywatnemu inwestorowi (z którym już niebawem pojawimy się u właściciela) na rozpoczęcie procesu przejęcia klubu i przywrócenia mu blasku na jaki zasługuje".

Kibice dodatkowo wskazali ludzi, którzy ich zdaniem niszczą klub. To Małgorzata Mańka-Szulik, Małgorzata Miller-Gogolińska, Tomasz Masoń oraz Roman Kusz. Władze miasta na razie nie skomentowały oświadczenia Torcidy.

czytaj więcej:

316414403 595619215897285 6099335184665066847 n

Górnik może być dumny z akademii. Będą dwa mistrzostwa?

Gornik zabrze trening

Górnik Zabrze już ma plany na zimę. Będą zagraniczne wyjazdy

Gaul bartosz konferencja

Zabrzańskie demony wróciły. Trener Górnika aż się zagotował

Gomola jan gornik zabrze

Jan Gomola. Legendarny bramkarz Górnika Zabrze

Nowy piłkarz Górnika Zabrze Dani Pacheco

Grał w Barcelonie i Liverpoolu. To nowy transfer Górnika

272278323 4883800105014212 3435204751201789917 n

To już przesądzone. Górnik Zabrze traci gwiazdę

Lukas Podolski

Podolski wyjątkiem od reguły. Ślązacy z Niemiec nie wracali