Szósta wygrana piłkarzy ręcznych Górnika, 11 bramek Tarasa Minotskyi'ego w Głogowie. Ukraiński rozgrywający został najlepszym zawodnikiem meczu

Szóste zwycięstwo odnieśli w tym sezonie piłkarze ręczni Górnika. Podopieczni trenera Tomasz Strząbały tym razem wygrali w Głogowie z Chrobrym. Najlepszym zawodnikiem spotkania został rozgrywający zabrzańskiego zespołu Taras Minotskyi.

Chrobry Górnik

Rzut oka na tabelę wystarczył, by oczekiwać zaciętego meczu w Głogowie – oba zespoły zajmowały miejsca w czołówce tabeli Orlen Superligi. I rzeczywiście, początek był bardzo wyrównany; na trafienia Oleksandra Tiltego odpowiadał golami inny Ukrainiec, Taras Minotskyi. Potem jednak zabrzanie wykorzystali kilka błędów miejscowych i wyszli na kilkubramowe prowadzenie.

Druga połowa stała na wysokim poziomie. Szczypiorniści Chrobrego mozolnie odrabiali straty, w końcówce przegrywali różnicą trzech goli, ale na więcej nie pozwolił świetnie dysponowany Piotr Wyszomirski. Ostatecznie zabrzanie wygrali w Głogowie 33:29 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli, za plecami „wielkiej dwójki”, czyli Industrii Kielce i Wisły Płock. MVP spotkania został Taras Minotskyi, który zdobył aż 11 bramek.

W niedzielę, 8 października, zabrzanie podejmować będą na własnym parkiecie Wybrzeże Gdańsk. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.

KGHM Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 29:33 (11:16)
Górnik:
Wyszomirski, Ligarzewski – Szyszko 3, Tokuda 3, Morkovsky 5, Bachko, Artemenko 4, Mauer, Bogacz, Minotskyi 11, Kaczor 1, Ilchenko, Wąsowski, Przytuła 4. Kary: 6 minut.

Po niezwykle zaciętym meczu Górnik pokonał Zagłębie

Może Cię zainteresować:

„Hajerskie derby” tym razem dla piłkarzy ręcznych Górnika. Tak jak ostatnio, znów potrzebne były rzuty karne

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/09/2023

Górnik zagra w Dąbrowie Górniczej

Piłkarze ręczni Górnika wszystkie „domowe” mecze w Lidze Europejskiej rozegrają w Dąbrowie Górniczej. Umowa została podpisana