"Szlaczkiem" przez ulicę Bytomską. Nietrzeźwi kierowcy koparki i walca

Jadąc radiowozem mundurowi zauważyli na ulicy Bytomskiej koparkę, która jechała „szlaczkiem”. Policjanci zatrzymali [...]

Nietrzezwy kierowca

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących koparką i walcem

Mężczyźni mieli w swoim organizmie 1,62 i 0,76 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia. Kierujący walcem odpowie dodatkowo za spowodowanie kolizji, w wyniku której uszkodzeniu uległa skoda i bmw.
Do pierwszego zatrzymania doszło przed marketem przy Alei Wojciecha Korfantego. Policjanci zabrzańskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w którym kierujący walcem doprowadził do kolizji ze skodą i bmw. Podczas policyjnych czynności okazało się, że 62-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,76 promila alkoholu w organizmie. Drugiego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z II komisariatu. Jadąc radiowozem mundurowi zauważyli na ulicy Bytomskiej koparkę, która jechała „szlaczkiem”. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli, podczas której potwierdzono, że 42-latem prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało, że miał 1,62 promila. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy kat. A, B i C. Teraz mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Dodatkowo kierujący walcem odpowie za spowodowanie kolizji. Będzie musiał również pokryć koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

czytaj więcej:

Sztolnia zabrze

Kompleks jest drugim zabrzańskim obiektem...

Krowy

Krowy biegały za samochodami i utrudniały ruch...

Zabrze

41-letni obywatel Ukrainy miał prawie 2,5...

Zabrze rejestr

Dane osobowe pedofilów i gwałcicieli dostępne w...

Mamtalent

Casting do Mam Talent w Zabrzu. 15 kwietnia od...

Narkotyki zabrze

43-letnia kobieta sprzedawała narkotyki...

Leonardo lab

Jak w filmach science-fiction! Dom, który...