Strzały, dwa uszkodzone radiowozy, obrażenia policjantów: to bilans wieczornego pościgu ulicami Zabrza

Dwa uszkodzone radiowozy, obrażenia policjantów – to bilans wieczornego pościgu ulicami Zabrza. Zatrzymano 67-letnią kobietę. Była pod wpływem alkoholu.

Policja Zabrze
Zabrzańska policja

Do pościgu doszło kilka dni temu na ulicy Legnickiej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zabrzu próbowali zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Volvo.

– Kierująca jednak nie reagowała na sygnały dźwiękowe oraz świetlne i zaczęła uciekać. W pewnym momencie kobieta zatrzymała się, lecz po chwili po raz drugi zaczęła uciekać. Podczas ponownego pościgu funkcjonariusze oddali strzały w kierunku uciekającego pojazdu – informuje biuro prasowe zabrzańskiej komendy.

Do policjantów z drogówki dołączył ze wsparciem patrol z komisariatu I. Pościg udało się zakończyć na ulicy Szymały w Makoszowach. – Niestety, w trakcie zatrzymania, dwóch funkcjonariuszy odniosło obrażenia. Dodatkowo, w wyniku pościgu, uszkodzone zostały dwa radiowozy – dodają policjanci.

Zatrzymana 67-latka odmówiła poddania się badaniu trzeźwości. Została zatem pobrana od niej krew do badań. Jak się później okazało, była pod wpływem alkoholu. W jej pojeździe znaleziono alkohol. Czynności w sprawie trwają, o dalszym losie 67-letniej kobiety zadecyduje sąd.

Podpalenia aut w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Masowe podpalenia aut w Zabrzu. Straty oszacowano na ponad pół miliona złotych

Autor: Martyna Urban

22/11/2022

Zatrzymany napastnik z Placu Teatralnego

Może Cię zainteresować:

Zarzut usiłowania zabójstwa po sprzeczce na Placu Teatralnym

Autor: Michał Wroński

18/11/2022