Sprawca podpalenia kwiaciarni przy ulicy Wolności poszukiwany. Policja publikuje jego wizerunek

W połowie czerwca przy ulicy Wolności w Zabrzu doszło do pożaru kwiaciarni. Już kilka godzin po zdarzeniu służby poinformowały, że było to podpalenie. Straty oszacowano wówczas na 100 tysięcy złotych. Komenda policji w Zabrzu opublikowała nagranie, na którym widoczny jest sprawca zdarzenia.

KMP w Zabrzu
Sprawca podpalenia zabrze

Pożar kwiaciarni przy ulicy Wolności w Zabrzu. Sprawca jest poszukiwany

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w czwartek, 15 czerwca. O godz. 23:32 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze kwiaciarni przy ul. Wolności 187. Ogniem objęty został budynek kwiaciarni razem z magazynem. Pożar rozprzestrzeniał się i zagrażał sąsiedniemu obiektowi, czyli sklepowi ogólnospożywczemu. Strażacy szybko podjęli działania gaśnicze, zostały one zakończone o godz. 00.40.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu nadal prowadzą postępowanie w sprawie podpalenia kwiaciarni. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na nagraniu mężczyzny, które jest dostępne tutaj.

- Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komisariatu II Policji w Zabrzu. Jeżeli rozpoznają Państwo mężczyznę na nagraniu, prosimy o kontakt pod nr tel. 47 8543 610, 47 8543 621 lub najbliższą jednostką Policji tel. alarm. 112. Gwarantujemy anonimowość - informuje komenda policji w Zabrzu.

Kwiaciarnia pasja zabrze pozar 1

Może Cię zainteresować:

Kwiaciarnia w Zabrzu niemal doszczętnie spłonęła. Policja szuka podpalacza. Jak można pomóc?

Autor: Patryk Osadnik

19/06/2023