Śmierć na A1. Siła uderzenia była tak duża, że wyrwała silnik

Śledczy pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło około godziny 19.45 na autostradzie A1 w Wieszowie. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 27-letni mieszkaniec Zabrza.

61 662183

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem 27-latek jadąc lewym pasem ruchu w kierunku na Łódź, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał gwałtownie na prawy pas ruchu i uderzył w naczepę jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki Daf. Siła uderzenia była tak duża, że zabrzanin wyleciał z samochodu i upadł na jezdnię. Ponadto z osobówki wypadł silnik, który przeleciał na drugą stronę autostrady i spadł na jeden z pasów ruchu w stronę Gliwic.

Biorącemu udział w zdarzeniu 43-letniemu kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Autostradowego w Gliwicach. Mundurowi pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny miejsca wypadku i sporządzali wymaganą dokumentację. Na czas trwania policyjnych czynności ruch w kierunku Łodzi był całkowicie zablokowany, natomiast w kierunku Gliwic odbywał się tylko jednym pasem.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek za kierownicą, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego pozwoli bezpiecznie dojechać do celu. Pamiętajmy o podstawowych zasadach zachowania na autostradzie w razie awarii, kolizji czy wypadku.

czytaj więcej:

Policja rozbiła grupę handlującą podrobionymi perfumami

Sześć osób zatrzymanych za handel podrobionymi perfumami

Poscigzabrze

Chłopak poszalał. Zobaczcie ile zasuwał na ograniczeniu

Zabrzańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Napaść w hostelu. Dwaj mężczyźni pobili i okradli lokatora

1 C73 B6 F3 CC83 4687 84 CD B5 C3500 C362 C

Nielegalne wyścigi ulicami Zabrza? Policjanci...

Marihuana zabrze

Trzy duże plantacje marihuany schowane w piwnicach

Policja stadion zabrze

Wniósł alkohol na mecz. Dostał zakaz stadionowy...

Zabrze gwałt

Próba gwałtu w centrum Zabrza. Mężczyzna nagle...