Śląska neurologia świętowała w Zabrzu swoje 70-lecie. „Renoma kliniki i katedry to wynik pracy wielu pokoleń doskonałych lekarzy”

W niedzielę, 27 listopada, w hotelu Diament w Zabrzu odbyła się uroczysta gala z okazji 70-lecia śląskiej neurologii. Był to czas na podsumowania, ale też okazja do opowiedzenia jak wygląda teraźniejszość neurologii w kraju i na Śląsku.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
70 lat zabrzańskiej neurologii

Renoma kliniki i katedry to wynik pracy wielu pokoleń doskonałych lekarzy. Podejmowane na przestrzeni lat konsekwentne wysiłki całego zespołu zmierzały do stworzenia w Zabrzu ośrodka na wysokim poziomie oraz stałego rozwijania śląskiej medycyny – mówiła podczas wydarzenia prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia zasłużonym dla zabrzańskiej neurologii. Wśród nich znaleźli się, między innymi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa, prof. Krystyna Pierzchała – kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu ŚUM w Katowicach w latach 1996-2015 oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu ŚUM dr n. med. Dariusz Budziński.

Katedra i Klinika Neurologii w Zabrzu przez ostatnich siedem dekad wyszkoliła setki lekarzy oraz pomogła tysiącom pacjentów z całego kraju. Niebawem na mapie miasta pojawi się wyjątkowe miejsce – pierwsze w Polsce Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Ośrodek będzie mieścił się przy Szpitalu Klinicznym nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Zajmie powierzchnię 1000 mkw.

W Zabrzu powstanie Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane

Może Cię zainteresować:

Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane powstaje w Zabrzu. To pierwszy taki ośrodek w Polsce

Autor: Magda Sincewicz

07/06/2022