Śląska neurologia świętowała w Zabrzu swoje 70-lecie. „Renoma kliniki i katedry to wynik pracy wielu pokoleń doskonałych lekarzy”

W niedzielę, 27 listopada, w hotelu Diament w Zabrzu odbyła się uroczysta gala z okazji 70-lecia śląskiej neurologii. Był to czas na podsumowania, ale też okazja do opowiedzenia jak wygląda teraźniejszość neurologii w kraju i na Śląsku.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
70 lat zabrzańskiej neurologii

Renoma kliniki i katedry to wynik pracy wielu pokoleń doskonałych lekarzy. Podejmowane na przestrzeni lat konsekwentne wysiłki całego zespołu zmierzały do stworzenia w Zabrzu ośrodka na wysokim poziomie oraz stałego rozwijania śląskiej medycyny – mówiła podczas wydarzenia prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia zasłużonym dla zabrzańskiej neurologii. Wśród nich znaleźli się, między innymi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa, prof. Krystyna Pierzchała – kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu ŚUM w Katowicach w latach 1996-2015 oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu ŚUM dr n. med. Dariusz Budziński.

Katedra i Klinika Neurologii w Zabrzu przez ostatnich siedem dekad wyszkoliła setki lekarzy oraz pomogła tysiącom pacjentów z całego kraju. Niebawem na mapie miasta pojawi się wyjątkowe miejsce – pierwsze w Polsce Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Ośrodek będzie mieścił się przy Szpitalu Klinicznym nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Zajmie powierzchnię 1000 mkw.

W Zabrzu powstanie Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane

Może Cię zainteresować:

Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane powstaje w Zabrzu. To pierwszy taki ośrodek w Polsce

Autor: Magda Sincewicz

07/06/2022

czytaj więcej:

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Nawet o 50 milionów mniej niż zakładano

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Cena na...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

24

Najpierw Tesco, teraz Carrefour. Kolejna sieć...

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?

Budynek

Powstanie miejski budynek mieszkalny dla 35 rodzin

Policja

Krwawy finał wesela. Kobieta wróciła i zabiła...

Politechnika slaska

Na Politechnice powstanie ważny ośrodek badawczy