Śląska neurologia świętowała w Zabrzu swoje 70-lecie. „Renoma kliniki i katedry to wynik pracy wielu pokoleń doskonałych lekarzy”

W niedzielę, 27 listopada, w hotelu Diament w Zabrzu odbyła się uroczysta gala z okazji 70-lecia śląskiej neurologii. Był to czas na podsumowania, ale też okazja do opowiedzenia jak wygląda teraźniejszość neurologii w kraju i na Śląsku.

Fot. Paweł Janicki/ UM Zabrze
70 lat zabrzańskiej neurologii

Renoma kliniki i katedry to wynik pracy wielu pokoleń doskonałych lekarzy. Podejmowane na przestrzeni lat konsekwentne wysiłki całego zespołu zmierzały do stworzenia w Zabrzu ośrodka na wysokim poziomie oraz stałego rozwijania śląskiej medycyny – mówiła podczas wydarzenia prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia zasłużonym dla zabrzańskiej neurologii. Wśród nich znaleźli się, między innymi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa, prof. Krystyna Pierzchała – kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu ŚUM w Katowicach w latach 1996-2015 oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu ŚUM dr n. med. Dariusz Budziński.

Katedra i Klinika Neurologii w Zabrzu przez ostatnich siedem dekad wyszkoliła setki lekarzy oraz pomogła tysiącom pacjentów z całego kraju. Niebawem na mapie miasta pojawi się wyjątkowe miejsce – pierwsze w Polsce Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Ośrodek będzie mieścił się przy Szpitalu Klinicznym nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Zajmie powierzchnię 1000 mkw.

W Zabrzu powstanie Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane

Może Cię zainteresować:

Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane powstaje w Zabrzu. To pierwszy taki ośrodek w Polsce

Autor: Magda Sincewicz

07/06/2022

czytaj więcej:

Żarciowozy przy Arenie Zabrze

Zlot Foodtrucków na promenadzie Areny Zabrze

Filharmonia Zabrzańska

Rozpoczął się 73. sezon Filharmonii Zabrzańskiej

Policja Zabrze

Tankował, ale nie płacił. Ukradł ponad 400 litrów paliwa

Szyb maciej 1

Zabrze: Szyb Maciej piękny jest także nocą

Zrzut ekranu 2012 04 30 o 11 36 40

Majówka w mieście. Sprawdź ofertę

Zrzut ekranu 2012 04 17 o 09 23 04

Nanorurki z kremem i bakterie w czekoladzie

Dts

DTŚ za dwa lata. Ogłoszono przetarg.