W Helence zrealizowana została kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego. Nowe głosowanie już we wrześniu

30 września rozpocznie się głosowanie w kolejnej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Tymczasem wciąż realizowane są projekty ze zgłoszonych ostatnio przez mieszkańców propozycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie placu obok ul. Jordana.

UM Zabrze/ Paweł Janicki
Zagospodarowany plac w Helence

Od kilku lat mieszkańcy Zabrza chętnie zgłaszają wiele ciekawych projektów, włączając się tym samym aktywnie w życie miasta. Tym razem chcieli odmienić przestrzeń w dzielnicy Helenka.

– W ramach projektu wykonano m.in. 25 miejsc parkingowych (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych), latarnie solarne, kosze, nowe ławki oraz stojaki na rowery. Okolica zyskała także nowe chodniki, a cały teren został poddany rekultywacji. Nasadzono też nową zieleń i zadbano o trawniki – informuje zabrzański magistrat.

Dodajmy, że w ciągu siedmiu edycji budżetu złożonych zostało ponad 867 wniosków, z czego 159 projektów zostało wybranych do realizacji. Większość z nich udało się wykonać. Na realizację tych zadań miasto przeznaczyło ponad 30 mln zł.

– A już 30 września rozpocznie się głosowanie w ramach IX edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie trwa wstępna weryfikacja złożonych przez mieszkańców wniosków, która zakończy się 2 września, a ostateczną listę projektów, które poddane zostaną głosowaniu poznamy 23 września. Głosowanie, które rozpocznie się 30 września, potrwa do 17 października. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 24 października. Tym razem miasto przeznaczyło na zgłoszone i wybrane przez mieszkańców projekty 6 mln 600 tys. zł – informują urzędnicy.

czytaj więcej:

Miasto Zabrze jpg

Budżet obywatelski: wkrótce koniec głosowania

Zabrze

Znamy listę projektów w tegorocznym budżecie obywatelskim

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko w mieście

Wodny plac zabaw na osiedlu Janek jest już niemal gotowy

Nowy wodny plac zabaw w Zabrzu. W planach jest kolejny

Wizualizacja Mikulczycka południe

Nadchodzą zmiany na skrzyżowaniu Mikulczyckiej i Gdańskiej

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach

Głosowanie przed szpitalem

Ekologiczny ogród i nowy sprzęt. Szpital liczy na głosy