Jest hitem w innych miastach. Czy zabrzanie doczekają się roweru miejskiego?

Punkt roweru miejskiego mógłby pojawić się np. przy Platanie, placu Teatralnym, placu Krakowskim czy Kopalni Guido [...]
Rower miejski zabrze

W miastach naszego województwa z powodzeniem działają wypożyczalnie rowerów i cieszą się dużą popularnością

Rower miejski uruchomiono na przykład w Gliwicach w ubiegłym roku i już w pierwszym sezonie jednoślady wypożyczono ponad 64 tysiące razy. W Katowicach natomiast z wypożyczalni skorzystano aż 100 tysięcy razy. W Tychach przez pięć miesięcy prowadzono program pilotażowy. Łącznie wszystkie tyskie rowery były wypożyczone przez niemal 8 800 godzin. Władze Chorzowa otrzymały 32 mln zł unijnej dotacji na budowę wypożyczalni rowerów, w ramach tej inwestycji powstanie także parking rowerowy oraz 20 kilometrów dróg rowerowych.

Czy w Zabrzu mogłoby być podobnie?

Mogłoby, jednak władze miasta musiałyby się tematem zainteresować i podjąć rozmowy z operatorami, którzy oferują tego typu usługi. Kolejnym krokiem byłoby wytypowanie miejsc pod stacje, w których stanęłyby rowery do wypożyczenia. Punkt roweru miejskiego mógłby pojawić się np. przy Platanie, placu Teatralnym, placu Krakowskim czy Kopalni Guido.

Niestety, nadal jest problem ze ścieżkami rowerowymi w Zabrzu.

Wciąż jest ich mało, a ich jakość również pozostawia wiele do życzenia. W dużej części są to drogi szutrowe oraz ścieżki leśne i polne. Czy uruchomienie w Zabrzu wypożyczalni rowerów to Waszym zdaniem dobry pomysł? Czy zabrzanie korzystaliby z tego typu atrakcji? Gdzie warto zbudować stacje wypożyczalni? Zapraszamy do dyskusji.
fot. NextBike

czytaj więcej:

Zabrze 5 promili

Miała 5 promili alkoholu we krwi i wsiadła za...

Sezon rowerowy gliwice

Nadchodzi ocieplenie. Sprawdzamy, co trzeba...

Teatr nowy

Ponad 5,3 miliona złotych na remont Teatru Nowego

Marihuna zabrze

Narkotyki w paczce kurierskiej. W kopercie...

Nietrzezwy kierowca

"Szlaczkiem" przez ulicę Bytomską. Nietrzeźwi...

Zabrze rejestr

Dane osobowe pedofilów i gwałcicieli dostępne w...

Narkotyki zabrze

43-letnia kobieta sprzedawała narkotyki...