Reprezentacyjne powołania dla piłkarzy ręcznych Górnika. A Rennosuke Tokuda, wraz z kolegami z japońskiej kadry, zapewnił sobie wyjazd do Paryża

Pięciu piłkarzy ręcznych Górnika zostało powołanych do kadry Polski A i B. Pierwsza reprezentacja rozegra towarzyskie mecze z Węgrami, natomiast druga będzie uczestniczyć w towarzyskim turnieju w Szwecji.

Fot. Paweł Bejnarowicz (ZPRP)
Marcin Lijewski

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji Marcin Lijewski, który poprzednio – przypomnijmy – prowadził zabrzańskiego Górnika, powołał 21-osobową kadrę. Znalazł się w niej rozgrywający Górnika Damian Przytuła. Kadrowicze od 29 października trenują na zgrupowaniu w Szczyrku, a w weekend, 4 i 5 listopada, zagrają dwa kontrolne mecze z Węgrami – w Szeged i Békéscsaba.

Będą to pierwsze mecze biało-czerwonych od kwietniowej wygranej z reprezentacją Łotwy (31:14). To jeden z etapów przygotowań naszej drużyny do finałów mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w dniach 10-28 stycznia w Niemczech.

Tymczasem kadra B, prowadzona przez trenera Zygmunta Kamysa będzie uczestniczyć w towarzyskim turnieju, który rozegrany zostanie w szwedzkiej Eskilstunie. Oprócz gospodarzy i Polaków udział w nim weźmie także zespół Norwegii. Turniejowe mecze zaplanowane zostały na piątek i sobotę – 3 i 4 listopada. Do kadry B powołanych zostało czterech szczypiornistów Górnika – Kacper Ligarzewski, Sebastian Kaczor, Jakub Szyszko i, jako rezerwowy, Paweł Krawczyk.

Dodajmy, że zawodnik Górnika – Rennosuke Tokuda wraz z reprezentacją Japonii zakwalifikował się na 33. Letnie Igrzyska Olimpijskie, które, przypomnijmy, odbędą się w przyszłym roku w Paryżu (25.07 – 11.08). W turnieju, który odbył się w Doha w Katarze uczestniczyło 11 reprezentacji. W finale Japonia pokonała Bahrajn 32:29 (18:13).

Szczypiorniści Górnika Zabrze przegrali w Hanowerze

Może Cię zainteresować:

Liga Europejska EHF: piłkarze ręczni Górnika byli w Hanowerze nieskuteczni. I przegrali z „Wojownikami”

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/10/2023

Górnik - AEK Ateny

Może Cię zainteresować:

Szczypiorniści Górnika rozpoczęli rywalizację w Lidze Europejskiej od wysokiej wygranej z AEK Ateny. „Zagraliśmy po prostu świetnie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

18/10/2023