Rajd Renifera odbędzie się już po raz siódmy. Start i meta na placu Wolności. „Zwycięzcy zgarniają wszystko: puchar, nagrody i uściski”

W najbliższą sobotę, 17 grudnia, odbędzie się – już po raz siódmy – Rajd Renifera. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Śmiercioodporni rozpocznie się na placu Wolności.

Fot. Facebook/ Śmiercioodporni
Skarbnikowe gody 2022 Zabrze

Wracamy! Po wieloletniej współpracy z Zabrzańskim Stowarzyszeniem Miłośników Motoryzacji czas, by Stowarzyszenie Śmiercioodporni przejęło odpowiedzialność za tę imprezę. Zapraszamy na siódmy Rajd Renifera! Spotkamy się w fantastycznej oprawie Jarmarku Bożonarodzeniowego pod gigantyczną i imponującą choinką. Start 17 grudnia o godz. 14.00! – informuje stowarzyszenie.

Na godzinę 14, na placu Wolności, zaplanowano zbiórkę uczestników i rozpoczęcie zapisów. Limit załóg: 40. Odprawa o godzinie 14.45, start – o 15. Przyjazd na metę na placu Wolności zaplanowano na godzinę 18, rozstrzygnięcie rajdu – na 18.30, a zakończenie – na 19. Uczestnicy rajdu otrzymają mapę z punktami zadań, numer startowy identyfikujący dla organizatorów oraz kartę odpowiedzi. – O wyznaczonej godzinie rozpocznie się dwugodzinne „okienko”, w którym uczestnicy będą zobowiązani do realizacji jak największej liczby punktów i dojechać na metę. W tym roku znów zawodnicy wystartują w jednej, wspólnej kategorii. Zwycięzcy zgarniają wszystko: puchar, nagrody i uściski – wyjaśniają organizatorzy.

Facebook/ Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

W Rajdzie Renifera może wziąć udział każdy samochód lub motocykl: klasyk, ale także współczesny. Impreza ma swój regulamin, a w nim przeczytać można między innymi: „pojazdy uczestniczące w Rajdzie Renifera muszą posiadać aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Zalecamy również posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków”, „należy dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez organizatorów: przedstawicieli Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, Stowarzyszenia Śmiercioodporni i przedstawicieli podmiotów współuczestniczących w organizacji imprezy, a także policjantów i strażników miejskich” czy: „kategorycznie zabrania się wszelkich form niebezpiecznego zachowania na drodze i parkingach. Dotyczy to również „upalania” opon czy strzelania z tłumików”.

Rajd Śmiercioodpornych

Może Cię zainteresować:

Szósta edycja Rajdu Śmiercioodpornych już w niedzielę. „Fantastyczna atmosfera, cały dzień niesamowitych, motoryzacyjnych atrakcji, imponująca trasa turystyczno-rywalizacyjna”

Autor: Redakcja

14/10/2022