Szósta edycja Rajdu Śmiercioodpornych już w niedzielę. „Fantastyczna atmosfera, cały dzień niesamowitych, motoryzacyjnych atrakcji, imponująca trasa turystyczno-rywalizacyjna”

W niedzielę, 16 października, odbędzie się Rajd Śmiercioodpornych. To impreza dla każdego fana motoryzacji.

Facebook/ Śmiercioodporni
Rajd Śmiercioodpornych

Fantastyczna atmosfera, cały dzień niesamowitych, motoryzacyjnych atrakcji, imponująca trasa turystyczno-rywalizacyjna wytyczona po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi zmotoryzowanymi, ale także z własnymi słabościami – to możemy Wam zagwarantować na szóstej edycji Rajdu Śmiercioodpornych – podkreślają organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Śmiercioodporni, Współorganizatorem wydarzenia jest Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat.

Rajd Śmiercioodpornych rozpocznie się o godzinie 12, kiedy to rozpoczną się zapisy (start zaplanowany został na godzinę 13) na placu manewrowym MotoRat przy ul. Knurowskiej w Zabrzu. – W tym roku Rajd odbędzie się w dwóch kategoriach – kategorii jednośladowej dla każdego posiadacza motocykla lub motoroweru, bez względu na pojemność, miejsce produkcji czy dane techniczne; oraz w kategorii samochodowej – dla każdego chętnego, który wystartuje w naszej imprezie samochodem – wyjaśniają organizatorzy.

Każdy uczestnik otrzyma zestaw startowy: mapę, naklejki z numerem startowym oraz kartę odpowiedzi. Na mapie oznaczonych będzie kilkadziesiąt punktów – to zadania oraz zagadki, za które będzie można otrzymać punkty. Uczestnik będzie mógł sam wyznaczyć sam sobie trasę i tym samy zadecydować o wyborze punktów. – W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę – informują organizatorzy.

Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, a meta wyznaczona została również na placu manewrowym MotoRat. Na mecie znajdzie się dodatkowy, premiowany punkt sprawnościowy z techniki jazdy. – Stawka będzie wysoka, bo można zdobyć nawet 10 punktów, które ostatecznie mogą zaważyć o rezultacie! – podkreślają organizatorzy imprezy.

Uczestnictwo w Rajdzie Śmiercioodpornych jest bezpłatne.