Przez ponad 4 lata znęcał się nad swoją żoną. W trakcie interwencji próbował uciec policjantom

Zabrzańscy policjanci po próbie ucieczki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który przez cztery lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Przed interwencją mieszkaniec Zabrza groził kobiecie nożem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

39-letnia mieszkanka Zabrza od 2018 roku była ofiarą agresji słownej i fizycznej męża. Mężczyzna regularnie wszczynał awantury przy ulicy Struzika, podczas których obrażał i dopuszczał się rękoczynów wobec żony. Punktem kulminacyjnym była awantura z 21 marca, podczas której zabrzanin groził nożem 39-latce.

- Na miejsce skierowano dwa patrole interwencyjne, które zatrzymały agresora, choć ten próbował uciekać. W trakcie zatrzymania mężczyzna stawiał opór oraz znieważył interweniujących policjantów - tłumaczy mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP w Zabrzu.

Zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt

We wtorek, 22 marca agresor został doprowadzony do prokuratury, gdzie otrzymał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Zgodnie z kodeksem karnym i wyżej wymienionymi zarzutami mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna obecnie przez trzy miesiące będzie przebywać w areszcie.