Przez ponad 4 lata znęcał się nad swoją żoną. W trakcie interwencji próbował uciec policjantom

Zabrzańscy policjanci po próbie ucieczki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który przez cztery lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Przed interwencją mieszkaniec Zabrza groził kobiecie nożem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

39-letnia mieszkanka Zabrza od 2018 roku była ofiarą agresji słownej i fizycznej męża. Mężczyzna regularnie wszczynał awantury przy ulicy Struzika, podczas których obrażał i dopuszczał się rękoczynów wobec żony. Punktem kulminacyjnym była awantura z 21 marca, podczas której zabrzanin groził nożem 39-latce.

- Na miejsce skierowano dwa patrole interwencyjne, które zatrzymały agresora, choć ten próbował uciekać. W trakcie zatrzymania mężczyzna stawiał opór oraz znieważył interweniujących policjantów - tłumaczy mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP w Zabrzu.

Zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt

We wtorek, 22 marca agresor został doprowadzony do prokuratury, gdzie otrzymał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Zgodnie z kodeksem karnym i wyżej wymienionymi zarzutami mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna obecnie przez trzy miesiące będzie przebywać w areszcie.

czytaj więcej:

Sprawca podpalenia zabrze

Policja publikuje wizerunek sprawcy podpalenia kwiaciarni

Marcin Kruczek

Zabrze. Trwają poszukiwania zaginionego Marcina Kruczka

Wypadek Zabrze

Kolizja czterech pojazdów z udziałem radiowozu

Ofiary przemocy Zabrze

Dwóch zabrzan znęcało się nad swoimi rodzinami

Podpalacz złapany

Podpalacz samochodu złapany. Grozi mu do 5 lat więzenia

Trwają poszukiwania Bogusława Latuska

Trwają poszukiwania 44-letniego Bogusława Latuska

reanimacja-mężczyzny-w-zabrzu

52-letni mężczyzna zasłabł w trakcie zakupów