Przez niespełna rok znęcała się nad swoją matką. Grozi jej zaledwie 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 34-letnią kobietę, która od kwietnia 2021 roku znęcała się nad swoją matką. Napaść przybierała na silę po spożyciu alkoholu. Oprawczyni została objęta policyjnym dozorem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Pixaby
zabrzanka-znęcała-się-nad-matką

W poniedziałek, 14 marca do KMP w Zabrzu zgłosiła się 68-letnia kobieta, tłumacząc, że jest ofiarą przemocy domowej. Jej oprawczynią była 34-letnia córka, która pod wpływem alkoholu wyzywała ją, poniżała, opluwała, a nawet fizycznie atakowała.

Policja wszczęła śledztwo

Kryminalni z komisariatu numer 1 zajęli się zbieraniem materiału dowodowego przeciwko 34-latce. Kobieta usłyszała zarzut znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją matką. W trakcie przesłuchania sama częściowo przyznała się do winy, jako usprawiedliwienie podała prowokację ze strony matki.

Prokurator nadzorujący sprawę wydał decyzję o objęciu podejrzanej policyjnym dozorem. W trakcie trwania postępowania zobowiązana będzie do zgłaszania się do jednostki policji dwa razy w tygodniu. Kobietę obowiązuje również zakaz zbliżania się do matki bez jej zgody i nakaz opuszczenia mieszkania. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

czytaj więcej:

Ofiary przemocy Zabrze

Dwóch zabrzan znęcało się nad swoimi rodzinami

Podpalacz złapany

Podpalacz samochodu złapany. Grozi mu do 5 lat więzenia

Trwają poszukiwania Bogusława Latuska

Trwają poszukiwania 44-letniego Bogusława Latuska

Uwaga wypadek

Zderzenie motocyklu i osobówki na ul. Bytomskiej

Bezdomni

Zwracajcie uwagę na bezdomnych - telefon może uratować życie

Policjanci z Zabrza prowadzą kontrole w tramwajach

Dzień pod znakiem kontroli w komunikacji miejskiej

Tylko w tym tygodniu potrącono 3 osoby. Jedna z...