Przez niespełna rok znęcała się nad swoją matką. Grozi jej zaledwie 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 34-letnią kobietę, która od kwietnia 2021 roku znęcała się nad swoją matką. Napaść przybierała na silę po spożyciu alkoholu. Oprawczyni została objęta policyjnym dozorem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Pixaby
zabrzanka-znęcała-się-nad-matką

W poniedziałek, 14 marca do KMP w Zabrzu zgłosiła się 68-letnia kobieta, tłumacząc, że jest ofiarą przemocy domowej. Jej oprawczynią była 34-letnia córka, która pod wpływem alkoholu wyzywała ją, poniżała, opluwała, a nawet fizycznie atakowała.

Policja wszczęła śledztwo

Kryminalni z komisariatu numer 1 zajęli się zbieraniem materiału dowodowego przeciwko 34-latce. Kobieta usłyszała zarzut znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją matką. W trakcie przesłuchania sama częściowo przyznała się do winy, jako usprawiedliwienie podała prowokację ze strony matki.

Prokurator nadzorujący sprawę wydał decyzję o objęciu podejrzanej policyjnym dozorem. W trakcie trwania postępowania zobowiązana będzie do zgłaszania się do jednostki policji dwa razy w tygodniu. Kobietę obowiązuje również zakaz zbliżania się do matki bez jej zgody i nakaz opuszczenia mieszkania. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

czytaj więcej:

Znecanie nad zona zabrze

Przez ponad 4 lata znęcał się nad swoją żoną

Oszusci zabrze

Uwaga na oszustów w Zabrzu!

Policjant gliwice

Wiózł do szpitala rodzącą partnerkę. Kobietę...

Pijana 38-latka śmiertelnie ugodziła nożem...

Zabrze narkotyki

Extasy, marihuana i dopalacze... Zatrzymano...

Ruch na ulicy Wolności został wstrzymany....

Gwałt zabrze

Uprawiał seks z 14-letnią dziewczynką....