„Przed i po. Tadeusz Różewicz”. Literacka Konferencja Naukowa w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Brunon Schulz, Witold Gombrowicz, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska byli bohaterami Literackiej Konferencji Naukowej. Tegorocznym bohaterem spotkań będzie autor „Kartoteki”, czyli Tadeusz Różewicz. Konferencja odbędzie się w Muzeum Górnictwa Węglowego.

Fot. Facebook/ Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
Muzeum Górnictwa Węglowego

Konferencja „Przed i po. Tadeusz Różewicz” będzie finałem całorocznych działań kulturalnych i edukacyjnych w ramach programu „Przed i po”. Bo to właśnie przez cały rok szkolny zabrzańscy licealiści pracują nad dziełem wybranego pisarza, organizując warsztaty interpretacyjne w szkołach. Przez ten czas starają się spopularyzować twórczość i postaci wielkich polskich modernistów.

W tym roku spotkamy się na sesji poświęconej twórczości wybitnego polskiego poety, dramaturga i prozaika, Tadeusza Różewicza. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 października w Sali Witrażowej budynku Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 19. Literackie konferencje naukowe, które od kilku lat miasto Zabrze organizuje z Instytutem Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród uznanych polskich badaczy, ale także mieszkańców naszego regionu – podkreślają w zabrzańskim magistracie.

Współorganizatorami tegorocznej edycji są Muzeum Górnictwa Węglowego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są o kontakt do 13 października z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Zabrzu pod nr tel. 32 37 33 414 lub mejlowo: sekretariat_wkd@um.zabrze.pl.