Premiera „Pictures of Poland” już w najbliższą sobotę. Widowisko przygotowały Opera Śląska i Dom Muzyki i Tańca

„Pictures of Poland” to widowisko baletowe przygotowane wspólnie przez Operę Śląską i Dom Muzyki i Tańca. Widowisko będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend.

Facebook/ DMiT
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Widowisko „Pictures of Poland” powstało z okazji Metropolitalnego Święta Rodziny. Odwołuje się do narodowych wartości, takich jak wolność, solidarność, ofiarność czy duma.

– Muzyczną podstawę spektaklu tworzy album „Poland” grupy Tangerine Dream, grającej elektroniczną muzykę o charakterze symfonicznego rocka. Z kolei pomysłodawcą, reżyserem i choreografem widowiska jest Artur Żymełka – nagrodzony Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy choreograf” oraz Złotą Maską w kategorii „Przedstawienie roku 2021” – za wyreżyserowany spektakl baletowy Sól Ziemi Czarnej – informuje zabrzański magistrat.

Najważniejsze historyczne wydarzenia stały się bazą tego symbolicznego baletowego teatru, który prócz walorów rozrywkowych przyniesie widzom cenną wiedzę o wielu istotnych polskich losach.

Dodajmy, że premiera „Pictures of Poland” zaplanowana została na najbliższą sobotę, 4 czerwca. Widowisko w Domu Muzyki i Tańca rozpocznie się o godzinie 18.