Pożar poddasza kamienicy przy ulicy Dworcowej. Służby ewakuowały 14 osób, w tym 5 dzieci

Przy ulicy Dworcowej w Zabrzu doszło do pożaru poddasza kamienicy. Z budynku ewakuowano czternaście osób, w tym pięcioro dzieci. Mieszkańcy schronili się w autobusie podstawionym przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Budynek został wyłączony z użytkowania przez inspektora nadzoru budowalnego.

Do zdarzenia doszło po godzinie 3.00 w środę, 1 lutego. Służby otrzymały informację o pożarze poddasza kamienicy przy ulicy Dworcowej. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, w tym także jednostki z Gliwic.

- Z budynku ewakuowano 14 osób, w tym pięcioro dzieci, mieszkańcy schronili się w podstawionym autobusie, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał - wyjaśnia st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy zabrzańskiej straży pożarnej.

Strażacy szybko opanowali pożar budynku, nie dopuszczając do zaprószenia ognia na sąsiedni budynek. Pożarem objęte zostało 200 m2 poddasza i dachu. Działania strażaków nadal trwają (godzina 9.34). Służby za pomocą dostarczonej przez MCZK plandeki zabezpieczą poddasze przed zapowiadanymi opadami śniegu i deszczu.

Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył budynek z użytkowania. Jedna z rodzin z dwójką dzieci zgłosiła się do MCZK o udostępnienie mieszkania, ich lokum wskutek pożaru zostało zalane. Obecnie przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Jej ustaleniem zajmie się policja.

PSP w Zabrzu po remoncie

Może Cię zainteresować:

Zabrzańska komenda Państwowej Straży Pożarnej została wyremontowana za ponad pół miliona złotych. Budynek ma ponad 100 lat

Autor: Redakcja

09/12/2022