Pościg za peugeotem. Dopadli kierowcę w Zbrosławicach. Policjant musiał użyć broni!

W poniedziałkowy poranek, kwadrans przed godziną 9., na ulicy Jordana w Zabrzu "drogówka" próbowała zatrzymać do kontroli peugeota. Zamiast stanąć - kierowca dodał gazu. Zaczął się pościg aż do Zbrosławic.

Polzabrze

Uciekający peugeotem kierowca zapędził się w Zbrosławicach na teren magazynów, z których nie było wyjazdu. Policjanci odcięli mu drogę. Wtedy ścigany zawrócił i na pełnym gazie, nie reagując na wezwania do zatrzymania, próbował staranować policyjną blokadę.

- Mężczyzna za kierownicą peugeota nie reagował na polecenia zatrzymania i usiłował potrącić policjanta, wobec czego mundurowy oddał strzał w kierunku pojazdu. Następnie uciekinier wjechał w teren leśny, gdzie po kilkuset metrach porzucił pojazd i pieszo podjął dalszą próbę ucieczki - relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy.

Pościg zakończył się na nieużytkach w rejonie ulic Piaskowej i Wyzwolenia we wsi Zbrosławice w powiecie tarnogórskim. Tam dopadli go policjanci. Okazało się, że mężczyzna miał powody do ucieczki - 30-letni zabrzanin posiadał bowiem zakaz prowadzenia pojazdów nałożony na niego za kierowanie w stanie nietrzeźwości i dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za... za złamanie zakazu sądowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Teraz już się nie wywinie - za ponowne złamanie zakazu sądowego, niezatrzymanie się do kontroli oraz czynną napaść na policjanta grozi mu nawet 10 lat.

czytaj więcej:

Kraty zabrze

Próbował uciekać policji. Nie bez powodu

Zbóje3

Brutalne pobicie i rozbój na przystanku

Poza sadzonkami policjanci znaleźli kilogram gotowego suszu

Domowa plantacja "zioła" zlikwidowana

Oszustzabrze

Zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

Akcja trzeźwość zabrze

Policyjna akcja "Trzeźwość" na zabrzańskich drogach

Oszusci zabrze

Uwaga na oszustów w Zabrzu!

41 słoików z marihuaną znaleźli kryminalni w centrum miasta

Wesoła parka uprawiała marihuanę i dilowała narkotykami